Mladý recidivista ujíždějící před policií způsobil v centru Prahy vážnou nehodu

Dopravu v centru Prahy dočasně ochromila vážná nehoda policejních aut s kradeným vozem. Policie honila mladého recidivistu od jižní spojky až na Karlovo náměstí, kde se jedno z policejních aut s vozem pachatele srazilo. Při tom se těžce zranili dva policisté. Další hlídka pak pachateli zatarasila cestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní honička v centru Prahy skončila vážnou nehodou | Foto: ČTK

„Na Karlově náměstí již byl vytvořen zátaras z dalšího policejního vozidla, do kterého řidič ujíždějícího vozidla čelně narazil. Pachatele máme zadrženého. Na místě došlo ke středně těžkému a těžkému zranění policistů,“ potvrdila mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

V jednom z policejních aut seděl i Martin Škuthan, který vyvázl s lehkým zraněním. „Projížděl ve směru z tramvajové zastávky. Viděl jsem jenom, jak před námi vylétlo vozidlo hlídky cizinecké policie. To zmizelo v prachu. My jsme v podstatě proti viděli vozidlo, které se řítí na nás, proto jsme se mu rozhodli zablokovat cestu,“ popsal policista.

Kradený vůz řídil 25letý mladík, který v minulosti už několikrát pobýval za mřížemi. Při nehodě se lehce zranil a momentálně zůstává v péči lékařů. Policie ho tedy zatím nevyslechla.

Nehoda zablokovala dopravu na Karlově náměstí ve směru od Národní třídy, problémy tedy byly i na magistrále. Stály také tramvaje přijíždějící z ulic Lazarská a Spálená. Linky 3, 6, 18, 22 a 24 byly odkloněny do Myslíkovy ulice a na Rašínovo nábřeží. Provoz byl obnoven krátce před 14. hodinou.

Věra Pfeifferová, Veronika Neprašová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme