Dopravu na východě země komplikuje sněžení, problémy mají hlavně kamiony

Husté sněžení a namrzající silnice komplikují provoz na několika místech v Moravskoslezském a Zlínském kraji. Rizikové jsou cesty hlavně na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku a Ostravsku. Silničáři tam jsou v plném nasazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta ve sněhu | Foto: Ladislav Bába

Problémy mají hlavně nákladní auta. Některé úseky jsou pro ně téměř nesjízdné. Rizikový je například Hrabyňský kopec nebo silnice u obce Vrchy na Opavsku. Na cestách jsou častěji vidět sanitky, záchranáři vyjíždějí k jedné nehodě za druhou.

Komplikovaná situace je i v Beskydech. Na silnici z obce Ostravice až ke slovenské hranici směrem na Klokočov už uvízlo několik kamionů.

„Tento úsek nemůžeme ošetřovat solí, ale jen inertem, protože je blízko vodárenská nádrž. Problémy jsou tu v zimním období na denním pořádku,“ říká mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.

Husté ranní sněžení komplikovalo dopravu i ve Zlínském kraji. Na dvou místech byly krátkodobě uzavřené silnice kvůli uvízlým kamionům. Podle posledních informací silniční správy jsou nyní všechny silnice s opatrností sjízdné.

Večer se objeví náledí

Meteorologové upozorňují, že na horách na Moravě a ve Slezsku může napadnout až 25 centimetrů nového sněhu. Varují také před náledím.

„Výstraha týkající se sněhové pokrývky by měla platit pro okresy Vsetín, Frýdek-Místek a Nový Jičín do dnešních 20 hodin. Co se týče náledí, výstraha by měla platit pro kraje Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský od dnešních 20 do čtvrtečních 10 hodin,“ upřesnil meteorolog Pavel Šimandl.

Igor Maňour, Jana Jeckelová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme