Dopravu na východě země komplikuje sněžení, problémy mají hlavně kamiony

Husté sněžení a namrzající silnice komplikují provoz na několika místech v Moravskoslezském a Zlínském kraji. Rizikové jsou cesty hlavně na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku a Ostravsku. Silničáři tam jsou v plném nasazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta ve sněhu | Foto: Ladislav Bába

Problémy mají hlavně nákladní auta. Některé úseky jsou pro ně téměř nesjízdné. Rizikový je například Hrabyňský kopec nebo silnice u obce Vrchy na Opavsku. Na cestách jsou častěji vidět sanitky, záchranáři vyjíždějí k jedné nehodě za druhou.

Komplikovaná situace je i v Beskydech. Na silnici z obce Ostravice až ke slovenské hranici směrem na Klokočov už uvízlo několik kamionů.

„Tento úsek nemůžeme ošetřovat solí, ale jen inertem, protože je blízko vodárenská nádrž. Problémy jsou tu v zimním období na denním pořádku,“ říká mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.

Husté ranní sněžení komplikovalo dopravu i ve Zlínském kraji. Na dvou místech byly krátkodobě uzavřené silnice kvůli uvízlým kamionům. Podle posledních informací silniční správy jsou nyní všechny silnice s opatrností sjízdné.

Večer se objeví náledí

Meteorologové upozorňují, že na horách na Moravě a ve Slezsku může napadnout až 25 centimetrů nového sněhu. Varují také před náledím.

„Výstraha týkající se sněhové pokrývky by měla platit pro okresy Vsetín, Frýdek-Místek a Nový Jičín do dnešních 20 hodin. Co se týče náledí, výstraha by měla platit pro kraje Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský od dnešních 20 do čtvrtečních 10 hodin,“ upřesnil meteorolog Pavel Šimandl.

Igor Maňour, Jana Jeckelová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme