Hokejistům drželi palce i fanoušci na pražské Letné. Příště přijdou znovu

Čeští hokejisté prohráli svůj první zápas na zimní olympiádě v Soči. Nestačili na Švédy. Fanoušci, kteří jim fandili v Olympijském parku na pražské Letné, ovšem reprezentaci věří dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soči park 2014, Letná | Foto: Filip Jandourek

Tu pravou hokejovou atmosféru si mohli návštěvníci Olympijského parku užít ještě před zápasem české reprezentace. Utkali se tu žáci z klubu Predátoři Česká Lípa a malí slávisté, do hry šly oba týmy naplno.

Českolipští nakonec vyhráli 13:4 a trenér Roman Janata nešetřil chválou, za skvělý výkon dostane malí hokejisté prý velký dort.

Přehrát

00:00 / 00:00

První zápas českých hokejistů sledovala v Olympijském parku na pražské Letné i redaktorka Eva Rajlichová

„Baví je dávat góly a pak se dá na hokej dívat. Baví to všechny – rodiče i děti. Má to vzestupnou tendenci. Když můžou kluci předvést, co se naučili, tak je to nádhera,“ podotýká Janata s tím, že každý, kdo bude pracovat, plnit úkoly trenérů a dá tomu i něco navíc, má šanci se dostat navrchol.

Fanoušci týmu věří

Povzbudit český hokejový tým přišly na Letnou stovky příznivců. „Letos máme aspoň na zlatou,“ říká jeden z nich.

I když byl optimismus fanoušků nakažlivý, českému týmu se zpočátku příliš nevedlo. Od Švédů inkasovali čtyři góly, to byl na nervy fanoušků u velkoplošné obrazovky nápor. Ale nakonec se dočkali.

Víra v hráčské schopnosti českého týmu, a Jaromíra Jágra zvlášť, se po dvou gólech zvýšila. „Už to asi neotočíme, ale budeme se snažit ještě něco ukázat,“ věří další z fanoušků.

„Myslím si, že Lojza ví nejlíp koho nasadit, a koho ne. A že si chystá velké koně až do toho pravého souboje,“ tvrdí jeden z diváků.

Jágr na dresech

Ostatně právě dresy s číslem 68 a jménem Jágr si nechávají lidé v jednom ze stánků Olympijského parku vytisknout nejčastěji.

„Stoprocentně převažuje Jarda Jágr,“ potvrzuje obsluhující Marek Náhlovský. Denně vyrobí tak tři, čtyři dresy. „Dva, tři na dres a další na trička,“ dodává.

České hokejisty čeká v pátek zápas s Lotyšskem, fanoušci slibují, že je přijdou na Letnou opět podpořit.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme