Výchovný ústav ve Chvalčově skončí, areál je součástí církevních restitucí

Chlapecký výchovný ústav ve Chvalčově na Kroměřížsku v červnu skončí, o práci tak přijde asi dvacet zaměstnanců. Dřívější rozhodnutí ministerstva školství se nepodařilo zvrátit. Areál je součástí církevních restitucí. Momentálně je v zařízení už jen šest chlapců, kterým byla soudně nařízená ústavní nebo ochranná výchova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výchovný ústav ve Chvalčově | Foto: Výchovný ústav Chvalčov

„Otázka církevních restitucí je v tuto chvílí v jednání. Už je stanovená nástupnická organizace, která po 30. červnu převezme otázky právní a majetkové za naše zařízení, je to Výchovný ústav Střílky,“ říká ředitel chvalčovského ústavu Pavel Schönwälder

Připouští, že zaměstnanci mohou odcházet i před oficiálním ukončením činnosti zařízení. „Já jenom doufám, že do toho června jich nebude moc, protože by to způsobilo problémy v chodu v organizaci,“ upozorňuje.

Momentálně je ve Chvalčově už jen šest chlapců, kterým byla soudně nařízená ústavní nebo ochranná výchova. Červnový konec zařízení se jim nelíbí.

„Bavíme se o tom hodně. Já si teda myslím, že by to končit rozhodně nemělo. Určitě se tady s tím budeme loučit, a budeme na to vzpomínat v dobrým,“ potvrzuje jeden z chovanců ústavu.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme