Švédsko 1:0 Norsko

Výchovný ústav ve Chvalčově skončí, areál je součástí církevních restitucí

Chlapecký výchovný ústav ve Chvalčově na Kroměřížsku v červnu skončí, o práci tak přijde asi dvacet zaměstnanců. Dřívější rozhodnutí ministerstva školství se nepodařilo zvrátit. Areál je součástí církevních restitucí. Momentálně je v zařízení už jen šest chlapců, kterým byla soudně nařízená ústavní nebo ochranná výchova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výchovný ústav ve Chvalčově | Foto: Výchovný ústav Chvalčov

„Otázka církevních restitucí je v tuto chvílí v jednání. Už je stanovená nástupnická organizace, která po 30. červnu převezme otázky právní a majetkové za naše zařízení, je to Výchovný ústav Střílky,“ říká ředitel chvalčovského ústavu Pavel Schönwälder

Připouští, že zaměstnanci mohou odcházet i před oficiálním ukončením činnosti zařízení. „Já jenom doufám, že do toho června jich nebude moc, protože by to způsobilo problémy v chodu v organizaci,“ upozorňuje.

Momentálně je ve Chvalčově už jen šest chlapců, kterým byla soudně nařízená ústavní nebo ochranná výchova. Červnový konec zařízení se jim nelíbí.

„Bavíme se o tom hodně. Já si teda myslím, že by to končit rozhodně nemělo. Určitě se tady s tím budeme loučit, a budeme na to vzpomínat v dobrým,“ potvrzuje jeden z chovanců ústavu.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme