Ondřej Bank má šanci zaútočit v superkombinaci na medaili

Vynikající formou se prezentuje český sjezdař Ondřej Bank. Poslední sjezdařský trénink před zítřejší superkombinací dokonce vyhrál a nechal za sebou i obhájce zlaté medaile z Vancouveru Američana Bode Millera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank při sjezdu na olympijských hrách v Soči | Zdroj: ČTK

Ondřej Bank přitom během posledních tří let bojoval s řadou zdravotních problémů, a chvíli dokonce i o život. To když si v roce 2011 z dovolené v Thajsku přivezl záhadnou nemoc, kvůli které skončil na chvíli i na vozíku.

Teď je ale zpátky na vrcholu a hlásí útok na olympijskou medaili. Nikdy žádnou nezískal a v zítřejší superkombinaci má zřejmě poslední šanci v kariéře. Nadějná zpráva zní - dnešní poslední sjezdařský trénink v Soči senzačně vyhrál!

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Bank byl nejrychlejší v posledním tréninku sjezdu před startem superkombinace na olympijských hrách v Soči

„Hezký překvapení v cíli. Na medaili mám šanci, pouze když dám v obou disciplínách svoje nejlepší jízdy. To bude hrozně těžký a ještě budu potřebovat štěstí. Chtěl jsem si ale vyzkoušet nějaké nájezdy do branek, závodní nastavení, abych zítra nebyl přemotivovaný. A jsem rád, že to vyšlo.“

Ondřej Bank musí v mezičase vysvětlovat, odkud pochází a kde že ten Šumperk vlastně leží, užívá si své chvíle slávy a věří, že není poslední. Začíná se cítit podobně jako při životní formě před vážnou nemocí.

Před třemi lety na mistrovství světa v Německu mu ve výborně rozjeté superkombinaci unikla medaile jen kvůli příliš opatrné slalomové jízdě.

„Na sjezdy si docela věřím. Od slalomu nevím, co čekat. Uvidíme, jakou roli budou hrát nervy, atmosféra. Bude to zajímavé.“

Martina Sáblíková se odhlásila ze závodu na 1500 metrů

Číst článek

Což je pravda, ale možná to není ten úplně nejtrefnější výraz. Bude to také asi poslední šance všestranného a ve světě hodně respektovaného lyžaře získat olympijskou medaili. Ondřej Bank si to uvědomuje, ale zároveň se snaží ve třiatřiceti letech něčemu takovému nepodléhat.

„Snažím se pracovat na tom, abych to zbytečně neřešil, a zatím se mi to daří. Pojedu co nejlépe sjezd, podle toho, jak jsem si to najezdil a naplánoval. Pak půjdeme do slalomu a uvidíme, jak to dopadne.“

Olympijská superkombinace, kterou naposledy vyhrál Bode Miller a Ondřej Bank v ní ve Vancouveru skončil sedmý, začne v Rosa Khutor o páteční osmé hodině ráno českého času.

Sjezdové lyžování:
Muži - třetí trénink na sjezd do superkombinace:
1. Bank (ČR) 1:54,32, 2. Paris (It.) -0,06, 3. Miller (USA) -0,17, ...25. Krýzl -3,78, Vráblík (oba ČR) nestartoval.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme