Hokejová reprezentace nastoupí proti Lotyšsku s několika změnami v sestavě

České hokejisty čeká v pátek druhý duel olympijského turnaje v Soči. Kouč národního týmu Alois Hadamczik chystá pro utkání s Lotyšskem řadu změn v sestavě. Oproti duelu se Švédskem se tentokrát v brance objeví Ondřej Pavelec a od začátku nastoupí útočník Aleš Hemský i obránce Ladislav Šmíd.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hemský (vpravo) nastoupí ve druhém utkání proti Lotyšsku od začátku

Aleš Hemský (vpravo) nastoupí ve druhém utkání proti Lotyšsku od začátku | Zdroj: ČTK

Kouč Hadamczik už před turnajem avizoval, že v zápasech základní skupiny bude hledat ideální složení týmu pro vyřazovací boje. V úvodním zápase tak nechal jen na tribuně Martina Hanzala a role třináctého útočníka připadla Hemskému.

„Je težké vědět, že nehrajete. V Kanadě nebývá zvykem, že někdo sedí na střídačce. Tuhle situaci jsem naposledy zažil ještě jako žák. Člověk ani neví, jak se na to pořádně připravit,“ říká Hemský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová reprezentace nastoupí proti Lotyšsku s několika změnami v sestavě

Ten se tak dostal do hry v utkání se Švédskem alespoň v jeho průběhu. To Šmíd se do hry nezapojil v obec a obzvlášť v první polovině utkání na lavičce doslova trpěl. „Určitě jsem si chtěl zahrát a klukům pomoct. Je to taková beznaděj tam jen tak sedět. Už se moc těším, až si zahraju,“ nechal se slyšet Šmíd.

Aby ale jeho olympijská premiéra dopadla výsledkově lépe než duel se Švédskem, nesmí český tým vstoupit do utkání s Lotyšskem tak vlažně, jako do zahajovacího utkání. Navíc je potřeba i proti papírově slabšímu soupeři dodržovat stanovenou taktiku.

Je na čem stavět, shodli se hokejisté po prohře se Švédskem

Číst článek

„V našem obranném pásmu musíme rychleji přistupovat k soupeřům a celkově zlepšit systém,“ má jasno Šmíd. Jen obrana ale nestačí. Kouč Hadamczik hledá i ideální složení útočných řad.

Beze změny nastoupí pouze Plekancova řada s Jágrem a Červenkou na křídlech. K Eliášovi s Eratem se přesune Voráček, mezi Nedvěda a Frolíka naskočí Hanzal. Co do ofenzivy si kouč hodně slibuje především od formace Krejčího, ke kterému přiřadil Milana Michálka a právě Hemského.

„S Davidem jsme spolu dříve hráli a myslím, že to fungovalo. Každý zápas je ale jiný, tak uvidíme, jak si spolu sedneme,“ dodává Hemský.

Zápas s Lotyšskem začne v hale Bolšoj v devět hodin ráno českého času.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme