Láska za každou cenu. Pro její 'zamknutí' stačí milencům v Ostravě i lávka k nádraží

Lávka spojující autobusové nádraží s obchodním centrem asi není nejromantičtější místo na světě. Přesto se tam už více než 360 párů rozhodlo zpečetit svou lásku uzamčením visacího zámku. Vedení města to toleruje, na rozdíl o zámků na věži radnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámky zamilovaných na Kampě | Foto: Simona Bartošová

Visací zámky se jmény milenců zdobí čím dál více měst. Podle tradice se zamykají na mostech přes řeku, aby odhozený klíč ve vodě už nikdo nenašel.

Milenci z Ostravy mají ale jiný vkus. Jejich most totiž vede přes koleje a frekventovanou silniční tepnu. „Mně to moc romantické nepřijde. Je otázka, jestli je v Ostravě nějaké jiné romantické místo,“ říká Hanka, která přes lávku přechází.

Přehrát

00:00 / 00:00

O ostravské variantě tradice "zámků zamilovaných" natáčela reportérka Kateřina Daňková

Andrea a Jarda se ale přesto rozhodli pověsit svůj „zámek lásky“ právě tady. „Poradila mi to kamarádka, protože si ho sem také dávala,“ vysvětluje Andrea.

Zámečky se ale ve slezské metropoli objevují i jinde. K nelibosti vedení města také na radniční věži.

V současné době tam visí jediný zámek. „Bylo toho více, ale nesetkalo se to s dobrým ohlasem radnice,“ vysvětluje průvodce Jakub Otto. Prý byly obavy o výkyvy věže pod novou zátěží.

Milenci z ostravské lávky se o své zámky bát nemusí. Na rozdíl od světových metropolí je zatím místní radnice neplánuje odstranit.

Zámky lásky na mostě v Paříži | Foto: Jan Rosenauer

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme