Novináři udělali Francii v USA ostudu. Fotili se s prezidenty a za řečnickým pultem

Francouzští novináři se styděli za to, že prezident Francois Hollandevyrazil do Spojených států bez první dámy. Oficiální návštěva by se totiž podle protokolu bez doprovodu neměla uskutečnit. Hollande se s otázkami na své soukromí zdárně vypořádal a ve Spojených státech žádnou ostudu neudělal. Novináři, kteří ho doprovázeli, to ovšem pojali poněkud volněji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Francois Hollande na tiskové konferenci před Bílým domem vypráví o tom, jakého věrného spojence má Amerika ve Francii.

Ve stejné době čeká skupina amerických novinářů na pokyn, aby vyrazila směrem do jednoho z křídel domu a mohla se věnovat dalšímu průběhu návštěvy, brífinku mluvčího Bílého domu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, jak se chovali francouzští novináři v Bílém domě, informuje Jan Šmíd

Novináři a především američtí si důležitost okamžiku uvědomují. Francouzi také, ale svým osobitým způsobem. Mnozí využívají chvíle a fotí se s Obamou a Hollandem v pozadí a fotky ihned posílají na sociální sítě.

Další si potom v tiskovém sále stoupnou za pultík s nápisem White House, tedy Bílý dům, který je určen mluvčímu, a nechávají se od kolegů zvěčnit.

To vše se děje k velkému překvapení amerických kolegů.

Teď nevíme, jestli se jedná o prezidentskou návštěvu nebo o školní výlet, ptají se některé deníky a řekvapení američtí novináři také hned sdílejí své fotky na Twitteru a Facebooku s tím, že některým reportérům muselo být naznačeno, aby se chovali profesionálněji.

„Barack Obama má váhu, je to historická návštěva, ale chování většiny novinářů kazí obrázek Francie,“ soudí tato studentka z Paříže.

U mnohých překonala výjimečnost okamžiku profesionální zvyky. Američané koukali s otevřenými ústy a to, jestli Hollanda doprovází první dáma či ne, bylo okamžitě zapomenuto.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme