Část pražských dětí má jarní prázdniny. Na Ještěd je to ale zatím příliš netáhne

Ještědský skiareál se v těchto dnech snaží nalákat hlavně rodiny z Prahy, polovina tamních školáků má totiž jarní prázdniny. Ačkoliv jsou ale dnes parkoviště na Ještědu poměrně plná, pražských značek je jen málo. Sjezdovky přitom pokrývá téměř půl metru sněhu a slušné je i počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Ještědu se začalo lyžovat | Foto: Ivana Bernáthová | Zdroj: Český rozhlas

„Pro Pražáky je to docela dostupné. Z Černého mostu jsou tady za tři čtvrtě hodiny. Je škoda, že nevědí, že sníh je,“ krčí rameny Petr z Liberce, který právě sjel upravenou sjezdovku F10.

Jakub z Prahy přijel na Ještěd učit syna jízdu na snowboardu a nelituje. „Koukal jsem na internet, jak to vypadá, jestli všechny vleky jedou, kolik je centimetrů na sjezdovkách. Takže jsme jeli na jistotu,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Ještěd se vypravila i redaktorka Ivana Bernáthová

Přemýšlel jen, co na sebe. „Je to na takové lehčí oblečení, jenom tak triko, mikina, bunda. Žádné termoprádlo, to by se člověk asi pěkně zpotil,“ dodává. Jakub vůbec neřeší, že někteří Pražáci výlet na hory kvůli teplejšímu počasí zrušili – alespoň nemusí stát u vleků fronty.

Ředitel areálu Jan Svatoš ale ujišťuje, že Ještěd by bez problému zvládl i nával milovníků zimních sportů: „Za hodinu dostaneme nahoru na sjezdovky bezmála deset tisíc lyžařů.“

Jarní prázdniny jsou nejvíce znát na dětském svahu u centrálního parkoviště. Všichni instruktoři jsou v práci. Instruktorka Zuzka Sluková je přesvědčená, že za pár dní už budou moci malí začátečníci i na nejlehčí ještědskou sjezdovku Bucharka. „Teď už by měli umět zatáčet, trošku slalom, na konci si zkusíme vláček, aby je to bavilo,“ upozorňuje.

Bez práce ovšem nejsou ani ještědští horští záchranáři. „Měli jsme tady zlomeniny dolních končetin, případně u snowboardistů jsou to nejčastěji zápěstí,“ přibližuje David Savický. O víkendech je záchranářům k dispozici i městská policie na lyžích.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme