Nové posily vybírá středočeská policie i pomocí víkendových náborových kempů

Středočeská policie chce v letošním roce přijmout přes sto nových lidí. Pomáhají jí s tím i takzvané náborové kempy ve středisku v Sadské na Nymbursku. Jeden instruktoři přichystali na tento víkend, další bude zřejmě na podzim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po devítileté dívce pátrají v okolí Vlčnova desítky policistů, hasičů a dobrovolníků | Zdroj: ČTK

Instruktoři v tělocvičně právě odstartovali člunkový běh. Polovinu účastníků kempu teď čekají povinné fyzické testy, druhou polovinu zaměstnávají psychotesty.

Kempu se účastní hlavně mladí lidé. „Myslím, že to jsou všechno absolventi středních škol, kteří nemůžou najít uplatnění, nebo lidé, kteří opravdu mají potřebu někde pomáhat a chránit,“ uvažuje zástupce vedoucí Školního policejního střediska v Sadské Vladimír Smutný.

Práci u policie prý většinou získá jen asi polovina účastníků kempu. „Největší síto je psychologické vyšetření. Policie má kritéria, že člověk nesmí být příliš agresivní a zase nesmí být příliš hodný,“ vysvětluje Smutný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fyzickým testům přihlížela redaktorka Alena Rokosová

Motivaci mají lidé různou. „Jsem ve třeťáku na bakalářském studiu na policejní akademii. Nevím, jak dopadnou přijímačky na magisterské studium, tak se snažím zajistit si pracovní uplatnění,“ vysvětluje Mirek.

Mezi 43 účastníky je i deset žen a dívek. „Za prvé by mě to bavilo. Je tady hodně sportu, není to stereotyp, každý den vám přináší něco nového. Hlavně se mi nelíbí, co se teď ve státě děje,“ upozorňuje Katka.

Zájemci o místo u policie se zatím přesouvají ven, čeká je kilometrový běh. „Práce u policie byla jedna z mých voleb odmalička. Vždycky mě bavilo koukat na Colomba a podobné kriminálky. Vím, že to není jako v seriálech, ale člověk se tak nějak inspiroval,“ připouští Michal, který je doktorandem na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a shání práci.

Po testech fyzické zdatnosti a psychotestech čeká účastníky kurzu také test psychické odolnosti.

„Vyrážíme během. Pod čísly na sobě budou mít ještě neprůstřelné vesty, o čemž nevědí, takže dalších 6,5 kilogramů navíc. Cestou plníme úkoly. Pořád jsme tým. Nosíme zraněné, musí tahat toho slabšího, když to nejde, vezměte si ho na záda. Je to můj kolega, nenechám ho tam. Vždycky je lepší snaživý, který třeba tolik nemůže, než jedinec, který je na tom fyzicky velice dobře, ale nezajímá ho okolí,“ popisuje instruktor Miloslav Čech.

Ti, kdo uspějí, nastoupí k policii nejspíš už v březnu. V Sadské nejprve stráví měsíc v nástupní přípravě a na další rok půjdou do policejní školy. Až potom budou moci vyrazit do ulic.

A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme