Kalousek potvrzoval trafiky pro bývalé poslance, tvrdí Zeman. Exministr financí to odmítá

Funkce může být podle prezidenta Miloše Zemana úplatkem. V Hovorech z Lán tak reagoval na aktuální vývoj v kauze údajných trafik pro tři bývalé poslance ODS. Policie za to tento týden obvinila expremiéra Petra Nečase. Celá kauza by se měla podle prezidenta týkat i exministra financí za TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten ale tvrdí opak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

3. celostátní sněm TOP 09, Miroslav Kalousek | Foto: Filip Jandourek

„Protože ten některé ty poslanecké trafiky, pokud patřily do jeho resortu, potvrzoval. Tím neříkám, že by se měl nutně obvinit, ale říkám, že každému je třeba měřit stejným metrem,“ prohlásil Zeman.

Kalousek to ale odmítá. „Nikdy jsem nepotvrzoval žádnou trafiku. Z pozice majoritního akcionáře jsem do dozorčích rad jmenoval ty, kteří pro to měli dostatečnou kvalifikaci a důvěru,“ kontroval.

Expremiéra Petra Nečase stíhá policie kvůli údajné korupci v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra, a to v souvislosti se schvalováním novely daňového zákona.

Zeman v Hovorech z Lán: V úterý budu ve sněmovně mluvit také o nezaměstnanosti

Číst článek

Podle policie měli přijmout místa ve státních firmách jako úplatek za to, že umožnili přijetí zákona. Zprostředkovat jim je měl právě Nečas. Celá kauza vedla k pádu Nečasovy vlády. Exposlanci už stíháni nejsou - Nejvyšší soud rozhodl, že je chránila poslanecká imunita.

Simona Bartošová, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme