V Moravské Třebové by měli mít už na podzim nové biocentrum a in-line stezky

Knížecí louka v Moravské Třebové letos projde zásadní úpravou. Za pět milionů korun ji město promění na sportoviště i odpočinkovou lokalitu. Zatímco biocentrum se už staví, s in-line stezkami, mobiliářem, úpravou a doplněním zeleně začne radnice na jaře.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bruslení v Parku Stromovka v Praze

Bruslení v Parku Stromovka v Praze | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„V lokalitě Knížecí louka poběží dva projekty. Ten první byl již zahájen koncem loňského roku, je to vybudování biocentra. Druhá část je vybudování in-line stezek. S dokončením projektu a otevřením areálu počítáme v září letošního roku,“ potvrdil místostarosta Václav Mačát.

Projekt biocentra počítá s revitalizací toku Třebůvka, vybudováním vodních tůní a výsadbou zeleně. Staré koryto potoka pak má odvádět dešťovou vodu z domů v nedaleké ulici Brněnská. V prostoru mezi starým a novým korytem Třebůvky navíc vznikne protipovodňový val.

Vybudování vodních tůní a výsadba zeleně by zase měly zvýšit biodiverzitu území. Nové podmínky jsou vhodné pro rozvoj rostlin i živočichů mokřadního a vodního typu. Zeleň také zastíní výhled na silnici I/35.

Volnočasový areál, který v prostoru Knížecí louky vznikne, nabídne podle plánů čtyři okruhy in-line stezek v délce od 300 do 800 metrů. Ty se navíc napojí na stávající značené cyklostezky. V parku by se mohly pořádat také kulturní akce.


Zvětšit mapu

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme