V Moravské Třebové by měli mít už na podzim nové biocentrum a in-line stezky

Knížecí louka v Moravské Třebové letos projde zásadní úpravou. Za pět milionů korun ji město promění na sportoviště i odpočinkovou lokalitu. Zatímco biocentrum se už staví, s in-line stezkami, mobiliářem, úpravou a doplněním zeleně začne radnice na jaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bruslení v Parku Stromovka v Praze | Foto: Khalil Baalbaki

„V lokalitě Knížecí louka poběží dva projekty. Ten první byl již zahájen koncem loňského roku, je to vybudování biocentra. Druhá část je vybudování in-line stezek. S dokončením projektu a otevřením areálu počítáme v září letošního roku,“ potvrdil místostarosta Václav Mačát.

Projekt biocentra počítá s revitalizací toku Třebůvka, vybudováním vodních tůní a výsadbou zeleně. Staré koryto potoka pak má odvádět dešťovou vodu z domů v nedaleké ulici Brněnská. V prostoru mezi starým a novým korytem Třebůvky navíc vznikne protipovodňový val.

Vybudování vodních tůní a výsadba zeleně by zase měly zvýšit biodiverzitu území. Nové podmínky jsou vhodné pro rozvoj rostlin i živočichů mokřadního a vodního typu. Zeleň také zastíní výhled na silnici I/35.

Volnočasový areál, který v prostoru Knížecí louky vznikne, nabídne podle plánů čtyři okruhy in-line stezek v délce od 300 do 800 metrů. Ty se navíc napojí na stávající značené cyklostezky. V parku by se mohly pořádat také kulturní akce.


Zvětšit mapu

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme