Rozhodovala střelba a tu Gábina zvládla, všiml si trenér Ondřej Rybář

Ondřej Rybář už je trenérem tří olympijských medaistů. V jeho týmu totiž trénují bronzový závodník biatlonového sprintu Jaroslav Soukup, druhý muž stíhacího závodu Ondřej Moravec, i stříbrná žena závodu biatlonistek s hromadným startem Gabriela Soukalová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová se soustředí na střelbu v závodě s hromadným startem | Zdroj: ČTK

Pane trenére, i vám velmi gratuluji k další medaili. Tentokrát je stříbrná a získala ji Gabriela Soukalová, od které se před olympijskými hrami nejvíc očekávala. Spadl vám také kámen ze srdce, že právě jí se to povedlo?

Určitě ano. Tam byl problém jejího prvního vystoupení v ležce ve sprintu, kde ona byla ta první v řadě, od které se čekala olympijská medaile. Jsem rád, že se jí dočkala. Za tu práci, kterou odváděla během sezony, si jí určitě zasloužila a tady formu určitě má, jak střeleckou, tak běžeckou. V téhle vyrovnané konkurenci rozhodují malé detaily a ona to dnes zvládla udělat tak, jak měla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Suchan mluvil s trenérem tří olympijských medailistů Ondřejem Rybářem

Byla právě střelba tím hlavním klíčem k úspěchu?

Myslím si, že dneska hodně rozhodovala, protože nechybovaly ty dobré závodnice a pokud chce být na pódiu, tak si nesmí dovolit chybovat také. Musím říct, že dneska ty položky, kromě toho jednoho zaváhání, byly vypracované a dobře odstřílené.

Byl váš úkol, když jste ji přebíral, získat olympijskou medaili? Nebo takhle evidentně to postavené nebylo?

To vůbec ne. Tohle bych ani nevzal, protože nikdy nevíte, co se stane během sezony. Zaprvé, ta příprava je dlouhá, hlavní je udržet si zdraví. Další věc je, že nikdy nevíte, co přijde během závodního období, nějaká psychická nebo fyzická krize. Do toho bych ani nešel, ale samozřejmě člověk ten tlak cítí, že na něj je. Když dostane pod ruce výborného sportovce, tak chce, aby prodal to, na co má. Není to nic jednoduchého, protože můžete stát u vzestupu, i u toho pádu. Jako trenér člověk nechce vůbec nic zkazit, protože pak to může poznamenat osud toho závodníka.

Konečně jsem se pořádně koncentrovala, zářila Soukalová

Číst článek

Co bylo za těch pár měsíců nejsložitější?

Takové to očekávání sportovce, protože ona tím, že se rozhodla udělat tenhle krok, byla pod tlakem, jestli se to povede. Já bych řekl, že to je spíš o tom vyrovnat se s tlakem okolí.

Vy už jste trenérem tří olympijských medailistů. Který z těch tří cenných kovů byl pro vás nejsladší?

To se nedá říct. Každá olympijská medaile je něčím zvláštní. Ty dvě klučičí medaile jsou odměna celému týmu za to, jak pracoval. Gábinina medaile je zejména odměna jí, za její tvrdou práci v tréninku.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme