Zmatené dopoledne trenéra Rybáře, místo závodu posílal pohledy

Biatlonistky se, naštěstí pro českou výpravu, pondělního závodu s hromadným startem dočkaly. Biatlonisté ale ne. Start jejich soutěže byl už počtvrté přeložen. Měli tak další volný den a závodit by se mělo v úterý půl hodiny před polednem českého času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanoviště Ondřeje Rybáře zůstalo dopoledne prázdné. Závod mužů s hromadným startem znemožnila mlha | Foto: Reuters

„Ráno to vypadalo docela dobře. Vypadalo, že se to trošku protrhává. I v devět hodin, kdy měl být nástřel, tak to na půlce střelnice šlo. Ale během pěti minut tam bylo takové mléko, že nebylo vidět vůbec,“ řekl trenér české reprezentace Ondřej Rybář.

Ten tak se svými svěřenci Jaroslavem Soukupem a Ondřejem Moravcem odjel a čekal na další informace. Mužský závod se nejdřív posunul z desáté hodiny místního času na půl čtvrtou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Suchan mluvil s Ondřejem Rybářem po přeložení závodu biatlonistů

Ale ani téhle variantě Rybář moc nevěřil. „Jsem trošku skeptický. Vidím, že ty podmínky na to nejsou. Dávám tomu hodně málo procent,“ předpovídal reprezentační trenér.

A protože řeč byla jen o mužích, uvažoval Ondřej Rybář správně. Mlha se sice na chvíli začala zvedat, pak se ale vrátila. A když se znovu vytrácela, byl už mužský závod přeložený.

„Po hodině se situace radikálně změnila k lepšímu. Ale už není možné to vzít zpět, aby se závodníci opět začali připravovat,“ litoval viceprezident Mezinárodní biatlonové unie Ivor Lehoťan.

A tak se biatlonisté připravují zase až na další den, kdy už se snad svého startu dočkají, přestože předpověď není příliš optimistická.

Závod biatlonistů byl kvůli mlze přeložen, ženy pojedou

Číst článek

Dnes si museli najít náhradní program. „Bereme to jako den volna s lehkým zapracováním. Je tam nějaká hodina lyžování a každý si udělá to, co je zvyklý, posilování a tak. Snaží se dne nějak vyplnit, aby udělali maximum a byli připravení na závod,“ popisuje trenér náplň dne biatlonistů.

A sám trenér Ondřej Rybář? Ten aspoň stihnul koupit a poslat pohled před odpoledním závodem Gabriely Soukalové.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme