Gabriela Soukalová má stříbro v závodě s hromadným startem

Česká republika získala pátou medaili na olympijských hrách v Soči. O stříbrný úspěch se postarala Gabriela Soukalová v závodě biatlonistek s hromadným startem. Porazila ji pouze suverénní Běloruska Domračevová. Veronika Vítková dojela devátá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová slaví druhé místo v závodě s hromadným startem | Zdroj: Reuters

Gabriela Soukalová si po 35 minutách dojela pro svou první medaili na olympijských hrách. Skončila dvacet vteřin za Darjou Domračevovou, která získala svou třetí zlatou medaili.

Na stupních vítězů je doplnila Norka Eckhoffová. Čtyřiadvacetiletá česká závodnice za celý závod netrefila pouze jediný terč a jako jediná konkurovala velmi rychlé běloruské závodnici.

První střelba přitom závodu startovní pole příliš nerozdělila. Gabriela Soukalová i Veronika Vítková střílely čistě, nechybovaly ale ani další závodnice. V čele byla už v tu chvíli skvěle jedoucí Darja Domračevová, která si v průběhu druhého běžeckého okruhu vypracovala mírný náskok.

Gabriela Soukalová dojíždí pro pro stříbrnou medaili | Foto: Reuters

Ani ve druhé střelbě české reprezentantky nechybovaly. Vítková odjížděla na dvanáctém místě, Soukalová na druhém místě, deset sekund za rychlou Běloruskou.

Konečně jsem se pořádně koncentrovala, zářila Soukalová

Číst článek

Na třetí střelbu přijela Domračevová s dvacetivteřinovým náskokem. Ona i Gabriela Soukalová střílely čistě a jejich odstup se příliš nezměnil. Další biatlonistky ale chybovaly a Češka měla na třetí místo 20 sekund k dobru. Veronika Vítková také nechybovala a odjížděla jako devátá.

Svým předposledním pokusem v závodě Domračevová jednou chybovala. Minula čtvrtý terč a nabídla Češce šanci. Gabriela Soukalová ji ale nevyužila a zkazila hned svou první ránu. Přesto si udržela náskok, který poté udržela do cíle.

Veronika Vítková se za celý závod nedopustila ani jedné chyby a dokončila ho na devátém místě.

XXII. zimní olympijské hry:
Biatlon:
Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Domračevová (Běl.) 35:25,6 (1 tr. okruh), 2. Soukalová (ČR) -20,2 (1), 3. Eckhoffová (Nor.) -27,3 (1), 4. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -28,3 (0), 5. Gregorinová (Slovin.) -39,4 (0), 6. Hojniszová (Pol.) -54,9 (0), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:01,5 (2), 8. Pidhrušná (Ukr.) -1:11,5 (0), 9. Vítková (ČR) -1:23,7 (0), 10. S. Gasparinová (Švýc.) -1:29,3 (2).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme