Litomyšl vytlačila parkující auta z náměstí. Přesunula se ale k supermarketům

Nový systém parkování zavedla Litomyšl před sedmi týdny. Řidičům ukládá povinnost používat v centru papírové parkovací hodiny. Mohou si také zakoupit roční parkovné. Ti, kterým se nový systém v centru nelíbí, ale přesunuli svá auta k supermarketům, kde zabírají místo nakupujícím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litomyšl - pohled na klášter | Foto: Martin Karlík

Řidiči, kteří chtějí parkovat na Smetanově náměstí, si musí koupit parkovací lístek či roční známku za 300 korun.

„Jsem spokojený. Známku mám za 300 korun a naprosto mi to vyhovuje, protože najdu místo,“ chválí si nový systém řidič Jiří Saidl.

Každý řidič dostal papírové hodiny, díky nim může parkovat v centru dvě hodiny zadarmo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém systému parkování v Litomyšli natáčela reportérka Tereza Brázdová

Dříve spoustu míst na náměstí zabírali řidiči, kteří v okolí pracují. „My, kdo potřebujeme jen nakoupit, jsme dřív neměli kde zaparkovat,“ říká Naděžda Sýčová.

Město ale není s novým systém úplně spokojené.

Auta se z náměstí totiž jen přesunula na parkoviště před supermarkety a na Komenského náměstí.

„Slouží to jako odstavná parkoviště. To samé je v okolí gymnázia. Problém z náměstí se mírně vytěsnil do okolních ulic,“ upozorňuje litomyšlský zastupitel Radek Pulkrábek.

Město pro auta, která vytlačilo z centra, vyčlenilo parkoviště pod základními školami. „Tam se nám ale ještě řidiči nedostali. Doufáme, že si toto parkoviště najdou,“ říká místostarosta Radomil Kašpar.

Městská policie k řidičům, kteří si na nový systém parkování dosud nezvykli, zatím přistupovala poměrně shovívavě. Teď už ale začínají padat i pokuty.

Tereza Brázdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme