Trénink s muži se s velkým nadšením nesetkal. Teď pomohl Soukalové k medaili

Byl to loni v létě velký risk. Po své průlomové sezoně opustila biatlonistka Gabriela Soukalová ženskou reprezentaci a začala trénovat s muži pod vedením Ondřeje Rybáře. Ne každému se tento krok líbil, ale stříbrnou olympijskou medailistkou je Soukalová i díky němu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Gabriela Soukalová vybojovala v olympijském závodě s hromadným startem stříbrnou medaili | Foto: ČTK/AP

„Říká se, že nikdo není nenahraditelný. Myslím si, že v tomhle případě to vůbec neplatí,“ říká Soukalová, která trenéru Rybářovi v podstatě bezmezně věří. Takový vztah s předchozím trenérem Jindřichem Šikolou ani zdaleka neměla.

„Vždy jsem si přála mít trenéra, od kterého bych cítila, že mu skutečně záleží na mých výsledcích a že mu na mě záleží nejen jako na koníkovi, který skáče, jak píská, ale také jako na osobě,“ podotýká česká biatlonistka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink s muži pomohl Gabriele Soukalové k zisku olympijské medaile

Se Šikolou si ona ani její rodiče nerozuměli, naopak Rybáře zná od svých pěti let. Tehdy ho Soukalovi přijali jako studenta na sportovní gymnázium v Jablonci.

„Měla jsem ho ráda, už když přišel na gymnázium, protože se ke mně ještě jako k malému dítěti choval hezky. Vztahy mezi námi vytvořily pouto,“ prozradila Soukalová.

Myšlenku trénovat pod Rybářem měla v hlavě už několik let. Jenže až díky svým skvělým výsledkům v předchozí sezoně si mohla „dupnout" a v podstatě si vyvzdorovat přestup k mužskému výběru.

Gabriela Soukalová se soustředí na střelbu v závodě s hromadným startem | Foto: ČTK/AP

Rybář zvažoval, jestli to dobře fungující tým v čele s Ondřejem Moravcem nemůže rozhodit. „Dá se říct, že jsem neměl moc na vybranou. Ale Gábinu znám, je to závodnice, která si zaslouží podporu, kterou by měla dostat,“ říká Rybář, podle kterého bylo za poslední měsíce nesložitější očekávání.

„Tím, že se rozhodla udělat tenhle krok, byla pod tlakem, zda se jí to povede, nebo ne. Šlo o to vyrovnat se s tlakem okolí. Ozývala se spousta hlasů, že Gábina udělala špatný krok, ale všem škarohlídům ukázala, že to špatný krok nebyl,“ dodává trenér českých biatlonistů.

Konečně jsem se pořádně koncentrovala, zářila Soukalová

Číst článek

Soukalová zatím v této sezoně vyhrála tři individuální závody Světového poháru, dlouho vedla i celkové hodnocení seriálu a hlavně získala vytouženou olympijskou medaili. Ulevilo se tak jak nejen jí, ale i Rybářovi.

„Hlavně začátek sezony byl i pro Ondru hodně těžký. Podle mě se i bál, že když bych nejezdila dobře, tak to bude na něj. Na všem má obrovskou zásluhu a hrozně mu to přeji,“ uzavřela Soukalová.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme