Biatlonista Moravec má druhou medaili. Po bezchybné střelbě vybojoval bronz

Český biatlonista Ondřej Moravec rozšířil svou sbírku medailí na olympijských hrách v Soči na dva cenné kovy. Po stříbru ve stíhacím závodě dojel třetí v závodě na 15 kilometrů s hromadným startem. Zlato získal až ve finiši Nor Emil Hegle Svendsen před Francouzem Martinem Fourcadem.

Biatlonista Ondřej Moravec dojel v závodě s hromadným startem na třetím místě | Foto: Reuters

Druhý český reprezentant Jaroslav Soukup dojel do cíle na 24. místě.

Oba čeští biatlonisté vyjeli do závodu z první řady. Moravec jel se startovním číslem čtyři, Soukup měl šestku. Na první střelecké položce vleže byli oba čeští reprezentanti bezchybní. Soukup vyjížděl ze střelnice pátý a chvilku ve stoupání táhl startovní pole. Vpředu nechyběl ani Moravec.

EXKLUZIVNĚ HNED PO DOJEZDU: Sílu na lepší umístění jsem neměl, přiznává po bronzu Moravec

I druhou položku vleže odstřílel Moravec bez chyby a držel se ve vedoucí pětičlenné skupině. Naopak Soukup musel po jedné chybě na trestné kolo a propadl se do druhé destíky pořadí.

Na třetí střelecké položce, první vestoje, byli bezchybní oba čeští biatlonisté. Moravec vyrážel v závěsu za Svendsenem, do boje o medaile se vrátil skvěle běžící Fourcade.

Biatlonista Ondřej Moravec | Foto: ČTK

K závěrečné střelbě přijeli vedoucí závodníci společně, na stadionu se na ně dotáhl čtyřicetiletý Nor Björndalen, který ovšem následnou střelbu pokazil. Nejrychleji střílel Fourcade a získal náskok čtyř vteřin na Moravce a Svendsena.

V závěreném kole Moravec při běhu několik metrů na své soupeře ztratil, ovšem pro bronz si dojel nikým neatakován. Svendsen v cílové rovince odolal náporu Fourcada a o špičku boty se radoval ze zlata.

Česká výprava vybojovala na olympijských hrách v Soči zatím šest medailí a čtyři z nich zásluhou biatlonistů. Vedle Moravcových dvou cenných kovů byla stříbrná Gabriela Soukalová v závodu žen s hromadným startem a Soukup skončil třetí ve sprintu.

Biatlon:
Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. Svendsen (Nor.) 42:29,1 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) stejný čas (1), 3. Moravec (ČR) -13,8 (0), 4. Fak (Slovin.) -28,1 (2), 5. Garaničev (Rus.) -56,2 (3), 6. Lindström (Švéd.) -1:01,4 (2), 7. Landertinger (Rak.) -1:03,7 (2), 8. J. Bö (Nor.) -1:05,1 (1), 9. Green -1:09,2 (2), 10. Le Guellec (oba Kan.) -1:12,5 (1), ...24. Soukup (ČR) -2:53,1 (4).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít