V Českém Brodě pořádají pro seniory kurzy práce s počítačem, zájem je velký

Stále více seniorů chce porozumět informačním technologiím. Díky tomu roste jejich zájem o kurzy práce s počítačem a internetem. Organizátoři je pravidelně otevírají také ve středních Čechách nebo v Praze. Třeba v Českém Brodě na Kolínsku jeden takový kurz právě končí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítačový kurz pro seniory v Českém Brodě: Seniorům pomáhají se základy práce na počítači v rámci praxe také studenti | Foto: Michal Trnka

Dagmar Švejcarové je osmdesát let. Věk ji ale rozhodně neodradil a loni na podzim se i s manželem přihlásila do kurzu počítačových dovedností. Týden co týden manželé usedali do lavic počítačové učebny v Českém Brodě. Dnes jim nedělá problém ani třeba úprava fotek.

„Nám šlo hlavně o kontakt s dětmi, s vnoučaty a tak. Abychom s nimi byli v lepším kontaktu, mohli si posílat maily, obrázky a eventuálně si i popovídat,“ vysvětluje paní Dagmar.

To další účastník kurzu Josef Lukáš přišel s cílem zdokonalit se v počítačových dovednostech a také se naučit lépe pracovat s internetem, kde vyhledává hlavně čerstvé zprávy. „A rád přepínám na nějaké archivní věci, třeba cestopisy a takové věci z televize, cestovatelských klubů a podobně,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Počítačový kurz pro seniory v Českém Brodě navštívil reportér Michal Trnka

Počítačové kurzy pořádá v Českém Brodě i nedalekém Kolíně občanské sdružení M´am´aloca. Petr Šraml je jedním z dobrovolníků, kteří ve svém volném čase seniory vzdělávají. „Člověk si uvědomí, že i z těch malých radostí jsou velké radosti. Že to, co my bereme jako samozřejmost, je pro seniory něco úplně nového, co v životě neviděli,“ tvrdí.

Zvýšený zájem seniorů o práci s počítačem a internetem potvrzuje lektorka a koordinátokra center počítačových dovedností M´am´alocy Petra Ištvaníková. Podle ní nechtějí starší lidé zůstávat pozadu a drží tak krok s dobou.

„Většina z nich neuměla zapnout počítač, neuměli pracovat s myší, s klávesnicí, se složkou. To jsme je tady všechno naučili. Naučili jsme je také vyhledávat na internetu,“ vypočítává.

Jen v Českém Brodě se od loňského září naučilo s počítači pracovat kolem třiceti seniorů. Zájemců je stále dost, proto občanské sdružení otevře další kurzy. S jistotou znovu v Českém Brodě a Kolíně, v jednání je také Praha.

„Snažíme se přes městské části Prahy otevírat další skupiny,“ uzavírá za občanské sdružení M´am´aloca Petra Ištvaníková.

Účastníci počítačového kurzu pro seniory v Českém Brodě | Foto: Michal Trnka

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme