Moravskoslezský kraj opraví některé silnice, investovat chce 400 milionů korun

Moravskoslezský kraj chystá na jaro velké opravy cest. Na Frýdecko-místecku vyjdou na 400 milionů korun. Nového asfaltu se dočkají především motoristé, kteří nechtějí jezdit po placených rychlostních komunikacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

Řidiči mohou jet z Frýdku-Místku do Ostravy po dálnici. Raději ale využívají takzvanou starou cestu, která je v současné době ve špatném stavu.

„Nejhorší je od šachty Paskov směrem do Hrabové,“ potvrzuje pan Josef, podle kterého je stará cesta kratší. Navíc se vyhne semaforům a rušnému provozu v centru města.

Pro takové řidiče má kraj dobrou zprávu. Cesty z Frýdku-Místku do Hrabové a Šenova čeká v následujících měsících rozsáhlá generálka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Které silnice plánuje Moravskoslezský kraj opravit, zjišťoval Stanislav Janalík

„Jsou to důležité komunikační tahy, které mnohdy nahrazují komunikace prvních tříd. Stará cesta, jak v regionu říkáme, mezi Frýdkem a Ostravou je hojně využívána osobními automobily, které nemají dálniční známku,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák z ČSSD.

Po novém koberci by se řidiči mohli svézt už na podzim. „Předpoklad zahájení prací je na jaře, to znamená v dubnu. Všechny akce by měly být realizovány během letošního roku. Pokud v dubnu zahájíme, tak v září by se mělo kolaudovat,“ popisuje předpokládaný průběh prací Novák.

Většinu nákladů pokryjí evropské dotace. Kromě silnic opraví Moravskoslezský kraj také mosty v Kozlovicích a Morávce.

Stanislav Janalík, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme