Dvojnásobný medailista ze Soči Moravec se opět mohl spolehnout na servismany

Čeští sportovci slaví na olympijských hrách v Soči už šestou medaili. Podruhé se blýsknul biatlonista Ondřej Moravec, který ke stříbru ze stíhačky přidal bronz ze závodu s hromadným startem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Onřej Moravec slaví po dojezdu do cíle zisk bronzové medaile v závodu s hromadným startem | Zdroj: Reuters

V jeho samotném průběhu panovalo počasí, které sportovci v Krasné Poljaně ještě nezažili. Mlha ustoupila, ale začalo sněžit. Proto byl závod těžký nejen pro biatlonisty, ale také pro jejich servismany.

„Tím, že hustě sněží a navíc je to hodně mokrý, tak se to někde smíchá ještě se starým sněhem, proto to dneska bude závod i mezi servisáky. Jestli to klukům pojede nebo ne, to se teprve ukáže,“ byl raději opatrný trenér českých biatlonistů Ondřej Rybář, ale úplně zbytečně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Servisní tým opět připravil biatlonistům lyže skvěle a Moravec z toho vytěžil druhou medaili

Na cestě za bronzem Ondřeje Moravce lyže rozhodně nebrzdily a tak mohl servismany po závodě pochválit. „Hodně se to změnilo, protože nový sníh udělá hodně, ale s lyžemi nebyl absolutně žádný problém.“

„Dneska to bylo extrémně složité. Měli jsme asi 26 variant mázy a každý sportovec měl deset párů lyží. Testovali jsme tři a půl hodiny,“ vypočítává Martin Janoušek, mladým sympaťákem, který mazal lyže právě Ondřeji Moravcovi.

Biatlonosté jsou favority smíšené štafety. Odstartují s číslem 1

Číst článek

Ten mu pak děkoval nejen za to, jak dobře mu namazal, ale že se při testování výjimečně obešel i bez budoucího bronzového medailisty.

„Když jsem byl na obědě, tak se mě ptali běžci, co tady ještě dělám, že už mám být nahoře. Nástřel měl být za 20 minut a já ještě seděl v jídelně. V tomhle mi to ohromně pomohlo. Neplýtval jsem energií, protože nemusel testovat a nějak zdlouhavě tu trávit čas.“

Sílu na lepší umístění jsem neměl, přiznává po bronzu Moravec

Číst článek

Trocha sil ale Ondřeji Moravcovi na trati přece jen chyběla. V závěrečném okruhu mohl bojovat s Norem Svendsenem a Francouzem Martinem Fourcadem o titul olympijského vítěze, jenže už na to zkrátka neměl. I za bronz byl ale nesmírně šťastný, prý chutná zlatě.

„Jsme maximálně spokojený. Je to pro mě neskutečný úspěch i zážitek. Prostě něco, co bych před olympiádou rozhodně nečekal.“

Vzhůru do štafet!

A to ještě není všem dnům konec, Ondřeje Moravce čekají ještě štafeta smíšená i ryze mužská. Tak třeba svou medailovou sbírku čítající zatím stříbro a bronz zkompletuje. Servismani včetně Martina Janouška by mu k tomu rádi pomohli.

„Uvidíme. Necháme se překvapit. Bylo by to hezké zakončení, máme velkou šanci na medaili, ale uvidíme.“

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme