Ministr zahraničí Zaorálek vyzývá prezidenta Janukovyče k zastavení násilí v Kyjevě

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek z ČSSD vyzývá ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče k zastavení násilností v zemi. Podle něj neudělal Janukovyč nic, aby vyšel vstříc demonstrantům a zamezil násilnostem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského s celostátními lídry, Lubomír Zaorálek | Foto: Filip Jandourek

„Nesou za to samozřejmě odpovědnost složky, které jsou ve vedení země. Proto vyzývám prezidenta Janukovyče, aby razantně vystoupil proti násilí a aby se skončilo s tlakem a útočením na demonstranty,“ nechal se slyšet Zaorálek.

Ministr kvůli tomu chystá i usnesení pro středeční jednání vlády. Podle Zaorálka se pro situaci na Ukrajině musí najít ústavní politické řešení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyzývá k ukončení násilností na Ukrajině

„Měla by vzniknout vláda složená tak, aby pomohla uklidnit situaci a vytvořila přechodné období, které by připravilo volby. Je třeba vyvinou veškeré úsilí pro to, aby se na Ukrajině zabránilo dalšímu krveprolévání. Myslím si, že je to zájem všech členských států EU,“ dodává.

Ukrajinské bezpečnostní složky obklíčily náměstí Nezávislosti a proti demonstrantům používají vodní děla. Střety si vyžádaly několik mrtvých.

Situace se vyhrotila poté, co se někteří z účastníků poklidné demonstrace pokusili proniknout do sídla ukrajinského parlamentu.

Zpravodaj ČRo v Kyjevě: Centrum města je v plamenech, situace je kritická

Číst článek

Vladimír Kroc, Petra Hosenseidlová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme