Ledecká vypadla ve čtvrtfinále paralelního obřího slalomu

Ester Ledecká vstoupila do soutěží olympijských her v Soči. Osmnáctiletá závodnice ve čtvrtfinále paralelního obřího slalomu prohrála o tři desetiny s pozdější vítězkou Švýcarkou Patrizií Kummerovou a obsadila konečné sedmé místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká bojuje ve čtvrtfinále paralelního obřího slalomu snowboardistek | Foto: Reuters

Soupeřkou Ledecké byla v osmifinále rakouská veteránka Claudia Rieglerová, která dokončila kvalifikaci jako sedmá. V první jízdě vyhrála česká závodnice o 24 setin sekundy, ve druhé svůj náskok zdvojnásobila a postupila do čtvrtfinále.

Tam narazila na Švýcarku Patrizii Kummerovou, nejlepší závodnici paralelních snowboardových disciplín, která v této sezoně Češku již několikrát porazila. V první jízdě ale jela Ledecká skvěle. Švýcarku předjela a ke druhé jízdě nastoupila s půlsekundovým náskokem.

Ondřej Bank opět útočí na medaili. Po prvním kole obřího slalomu je druhý

Číst článek

Ve druhé jízdě ale měla Češka nevýhodu pomalejší dráhý. Kummerová na trati ztrátu smazala a do cíle dojela s náskokem tři desetiny sekundy. Ledecká tak ve čtvrtfinálové jízdě vypadla.

„Byla rychlejší, to se prostě stává. Závod jsem si ale užila, obří slalom je prima,“ řekla po svém prvním závodu v Soči Ledecká, která může na stupně vítězů zaútočit v sobotním paralelním slalomu.

Z celkového vítězství se raduje Švýcarka Kummerová. Ta sice v první finálové jízdě nabrala na pomalejší modré trati na Japonku Takeučiovou manko tří desetin, ve druhé jízdě ale využila toho, že soupeřka neprojela jednu z branek a v klidu si dojela pro zlato.

Podobný průběh mělo i finále mužského závodu, ve kterém byl Rus Vic Wild v první jízdě na pokraji pádu, ale nakonec ji dokončil se ztrátou 54 setin na Švýcara Nevina Galmariniho. Ve druhé naopak zaváhal jeho soupeř a vyjel mimo trať.

Snowboarding:
Paralelní obří slalom:
Muži: 1. Wild (Rus.), 2. Galmarini (Švýc.), 3. Košir (Slovin.), 4. Bussler (Něm.), 5. Marguc, 6. Flander (oba Slovin.), 7. S. Schoch (Švýc.), 8. Prommegger (Rak.), 9. Sobolev (Rus.), 10. Karl (Rak.).

Ženy: 1. Kummerová (Švýc.), 2. Takeučiová (Jap.), 3. Zavarzinová (Rus.), 4. Meschiková (Rak.), 5. Leesonová, 6. Calveová (obě Kan.), 7. Ledecká (ČR), 8. Lavigneová (Kan.), 9. Zoggová (Švýc.), 10. Sauerbreijová (Niz.).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme