Čeští biatlonisté neskrývali po stříbru ze smíšené štafety nadšení

Až do Her v Soči český biatlon neměl olympijskou medaili, teď už jich má pět, Zatím poslední cenný kov získala smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec, která nestačila jen na vítězné Nory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České stříbrné kvarteto ze smíšené štafety: zleva Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec

České stříbrné kvarteto ze smíšené štafety: zleva Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec | Zdroj: ČTK

Gratuluji celému týmu. Jedno blahopřání je ovšem speciální a přece jen o něco větší. Získala jste první olympijskou medaili. Je to pro vás splněný dětský sen?

Vítková: Děkuji celému týmu, splněný sen to je. Sešlo se to všem a je z toho stříbro.

Na druhém úseku jste měla asi jedinou, ale docela velkou komplikaci. Musela jste třikrát dobíjet na položce vleže. Bála jste se, že budete muset na trestný okruh a že to týmu pokazíte?

Přehrát

00:00 / 00:00

Stříbrnou čtveřici vyzpovídal reportér Jan Suchan

Soukalová: Už jsem se na trestném okruhu viděla. Byla jsem ráda, že tu obrovskou chybu, kterou jsem tam způsobila, nějak zakamuflovala. Měli jsme perfektní lyže, ze všech závodů se mi v tomhle běželo nejlépe. Zbytek týmu doslova letěl, je to tam!

Jaké to bylo jet se startovním číslem jedna a s velkým očekáváním nejen na medaili, ale možná rovnou na zlato?

Soukup: Ole (Einar Björndalen – pozn. red.) mi už na první položce ujel, tak jsem z toho byl smutný, bylo to těžké, ale snažil jsem se ho dohnat (směje se). Poslední kolo bylo tuhé. Stříbrná medaile je nádherná.

Čeští biatlonisté vybojovali v závodě smíšených štafet stříbrnou medaili

Číst článek

Dojížděl jste poprvé s vlajkou v ruce, když jste získal předchozí dvě individuální medaile, tak jste ji neměl. Jak byste porovnal týmový a individuální úspěch?

Moravec: Medaile mají podobnou váhu. Individuální jsou pro mě asi o něco cennější, ale tohle je zase odraz týmového ducha, který u nás prostě je a funguje. Nezbývá mi než pogratulovat třem zbývajícím kolegům. Podali jsme perfektní výkon, stříbro je pro nás super výsledek.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme