Čeští biatlonisté neskrývali po stříbru ze smíšené štafety nadšení

Až do Her v Soči český biatlon neměl olympijskou medaili, teď už jich má pět, Zatím poslední cenný kov získala smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec, která nestačila jen na vítězné Nory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České stříbrné kvarteto ze smíšené štafety: zleva Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec | Foto: ČTK/AP

Gratuluji celému týmu. Jedno blahopřání je ovšem speciální a přece jen o něco větší. Získala jste první olympijskou medaili. Je to pro vás splněný dětský sen?

Vítková: Děkuji celému týmu, splněný sen to je. Sešlo se to všem a je z toho stříbro.

Na druhém úseku jste měla asi jedinou, ale docela velkou komplikaci. Musela jste třikrát dobíjet na položce vleže. Bála jste se, že budete muset na trestný okruh a že to týmu pokazíte?

Přehrát

00:00 / 00:00

Stříbrnou čtveřici vyzpovídal reportér Jan Suchan

Soukalová: Už jsem se na trestném okruhu viděla. Byla jsem ráda, že tu obrovskou chybu, kterou jsem tam způsobila, nějak zakamuflovala. Měli jsme perfektní lyže, ze všech závodů se mi v tomhle běželo nejlépe. Zbytek týmu doslova letěl, je to tam!

Jaké to bylo jet se startovním číslem jedna a s velkým očekáváním nejen na medaili, ale možná rovnou na zlato?

Soukup: Ole (Einar Björndalen – pozn. red.) mi už na první položce ujel, tak jsem z toho byl smutný, bylo to těžké, ale snažil jsem se ho dohnat (směje se). Poslední kolo bylo tuhé. Stříbrná medaile je nádherná.

Čeští biatlonisté vybojovali v závodě smíšených štafet stříbrnou medaili

Číst článek

Dojížděl jste poprvé s vlajkou v ruce, když jste získal předchozí dvě individuální medaile, tak jste ji neměl. Jak byste porovnal týmový a individuální úspěch?

Moravec: Medaile mají podobnou váhu. Individuální jsou pro mě asi o něco cennější, ale tohle je zase odraz týmového ducha, který u nás prostě je a funguje. Nezbývá mi než pogratulovat třem zbývajícím kolegům. Podali jsme perfektní výkon, stříbro je pro nás super výsledek.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme