Dvě české rozhodčí se představí ve finále ženského turnaje v Soči

Pro většinu účastníků už olympijské hry v Soči končí. Ale někteří na svůj vrchol stále čekají. Patří mezi ně i dvojice českých hokejových rozhodčích Zuzana Svobodová a Ilona Novotná. Už teď je jim ale jasné, co se jim při vzpomínkách na olympijské hry v Soči vybaví jako první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve finále ženského hokejového turnaje se v Soči střetne Kanada s Amerikou | Foto: ČTK/AP

„Vybaví se nám, že jsme dostaly finále mezi Kanadou a Amerikou. Víc jsme si přát nemohly, víc rozhodčí v kariéře asi nemůže dosáhnout,“ doplňuje Ilona Novotná Zuzanu Svobodovou.

Sympatické české dámy budou dnes večer na čarách spolurozhodovat olympijské finále mezi dvěma zámořskými týmy a už teď cítí nervozitu před vrcholem jejich kariéry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ilona Novotná a Zuzana Svobodová se chystají na finále olympijského turnaje v hokeji

„Ale je to taková ta zdravá nervozita. V momentě, kdy půjdeme na led a hodíme první buly, tak to z nás spadne a budeme si to užívat a snažit se podat co nejlepší výkon,“ říká Ilona Novotná.

Český ženský hokej za světovou špičkou pokulhává, a tak se na olympijské hry vůbec nedostal. Úroveň domácí nejvyšší soutěže se s tím, co předvádí třeba oba zámořské celky v Soči, vůbec nedá porovnat. Obě české rozhodčí ale patří ke světové špičce a tempu zápasu ve finále v pohodě stačí.

„U nás rozhodujeme i mužské hokeje, tak na to určitě připravené jsme. U nás i juniorské soutěže jsou hodně rychlé, takže pak nemáme problém ani tady s nejlepšími ženskými celky.“

Něco je špatně, říká po vyřazení hokejistů Marian Jelínek

Číst článek

Olympiáda ale není jen o hokeji. Ve volných dnech se tak obě dámy vydávají na ostatní sporty a užívají si olympijskou atmosféru.

„Můžeme vidět velmi blízko všechny sportovce, můžeme se s nimi vyfotit a to je super. Největším zážitkem je fotka s Jaromírem Jágrem,“ vrací se Ilona Novotná znovu k hokeji.

Zatímco její idol už z dějiště her odcestoval do zámoří, ona bude se svou kolegyní Zuzanou Svobodovou rozhodovat olympijské finále.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme