Z včelařského ústavu u Prahy unikla kyselina mravenčí. Hasiči ji zlikvidovali

Hasiči zlikvidovali únik kyseliny mravenčí ve Výzkumném ústavu včelařském v Máslovicích u Prahy. Podle původních informací uniklo ve druhém patře budovy 100 litrů jedovaté látky. Ředitel ústavu František Kamler ale upřesnil, že to bylo maximálně 30 litrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči | Foto: Tomáš Adamec

„Hasiči tady byli, absorbovali to, žádné škody nevznikly, nikdo nebyl poraněn. Určitý prostor byl zamořený parami, takže jsme na to museli pozvat odborníky. Kyselina mravenčí je čistá kyselina, rozkládá se, že nezbude nic. Používá se pro léčení včel,“ doplnil Kamler.

Patnáct evakuovaných zaměstnanců už se podle Kamlera vrátilo zpátky do objektu. Příčina úniku se bude teprve vyšetřovat.

Na místě zasahovali hasiči z Mělníka, Kralup nad Vltavou, z Letiště ve Vodochodech a zaměstnanci Chemické laboratoře z Kamenice. Toxickou látku likvidovali v kompletním protichemickém obleku a s dýchacím přístrojem. Kyselinu zasypali sorbentem a vzniklou hmotu naložili do barelů.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme