Soupeř využil příležitost, řekl Tomáš Kraus o pádu v osmifinále skikrosu

Osmifinálová jízda skikrosového závodu začala pro Tomáše Krause nadějně. Dostal se do vedení a jel si pro postup, který by byl dalším krokem ke splnění jeho medailového snu. Všechny naděje ale zhatil pád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Kraus (v zeleném) těsně před pádem, který ho vyřadil ze skikrosového osmifinále | Zdroj: Reuters

„Vystartoval jsem společně s Filipem Flišarem, na vlnách jsem ho předjel, všechno vypadalo v pořádku, cítil jsem se dobře. Ale maličko se chytil do mého závětří a dojel mě,“ popsal Tomáš Kraus jízdu ze svého pohledu.

Pak ale přišla kolize a pád „Na jedné vlně, na které skáčeme dvanáctimetrový skok, do mě trochu šťouchnul, ztratil jsem stabilitu a dopadl jsem na záda,“ říká český skikrosař.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Krausem mluvil v Krasné Poljaně Jan Suchan

Vinu na svého konkurenta v jízdě ale nesvádí. „Nebyla to chyba soupeře. Spíš využití situace, která se mu naskytla. Snažil jsem se ho tam trochu zmáčknout a on dobře zareagoval. O tom, jestli by šlo dělat něco lépe, by se dalo spekulovat, ale to už je teď jedno,“ smutnil Tomáš Kraus.

Vymlouvat se na nic nechtěl. Přiznal, že i on sám na pádech soupeřů leckdy vydělal. V tom je krása skikrosu, až do cílové čáry si závodníci nemohou být ničím jistí. A souboj se Slovincem Flišarem ukázal, že ani největší legenda tohoto sportu není pro ostatní nedotknutelná.

Skikros ovládli Francouzi, Tomáš Kraus skončil v osmifinále

Číst článek

„Respekt tam určitě je, to vidím. Ale jakmile jsme na trati, tak mi nedarují nic a snaží se udělat si na mně jméno. Pro mě je to výzva, abych nic nepodcenil a šel do toho naplno,“ plánuje zanedlouho čtyřicetiletý skikrosař.

Šanci ale bude mít až na nějakých dalších závodech. Na olympijských hrách skikrosaři žádnou možnost nápravy nemají, ani pokud se jmenují Tomáš Kraus.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme