Chceme hrát ofenzivně, říká před premiérou na plzeňské lavičce trenér Dušan Uhrin

Dva české kluby rozehrají vyřazovací část Evropské ligy a ani jeden z nich není před svým dvojzápasem favoritem. Liberci odešlo v zimní přestávce několik opor, Plzeň přivítá velice silného soupeře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Uhrin mladší se stal novým trenérem Viktorie Plzeň | Foto: ČTK

Fotbal teď rozhodně není ukrajinskou jedničkou. Trenér Šachtaru Doněck Mircea Lucescu před zápasem v Plzni přiznal, že je myšlenkami v Kyjevě, kde při střetech demonstrantů s vládními jednotkami umírají lidé.

A přestože je v klubu řada cizinců včetně českého reprezentanta Tomáše Hübschmana, musí být pro všechny složité soustředit se na svou práci, kterou jinak dělají hodně kvalitně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeňští fotbalisté přivítaí ukrajinský Šachťor Doněck a premiéru na lavičce si odbude Dušan Uhrin mladší

Národnostní mix, ve kterém zjednodušeně řečeno Brazilci útočí a ti ostatní brání, je dlouhodobě nejúspěšnějším nejen v Ukrajině. Vždyť Šachtar, česky třeba také Horník či Baník, vyhrál poměrně nedávno v roce 2009 pohár UEFA, dnešní Evropskou ligu.

„Nejblíž má asi k Barceloně, protože hrají hodně kombinační fotbal, hodně krátkých přihrávek, hodně pohybu, nahrávek. Takový uspávací fotbal, kdy to hrají ze strany na stranu a pak zničehonic dají kolmici a hned z toho mají šanci,“ všímá si český reprezentační záložník Milan Petržela.

Ten se bude dnes i v následující odvetě za týden snažit se svým týmem na ukrajinskou „Barcelonu" vyzrát. A je to také pochopitelně přání nového kouče Dušana Uhrina mladšího.

Arsenal v Lize mistrů na Bayern nestačil, nepomohl ani střídající Rosický

Číst článek

„Připravovali jsme se na to. Budeme chtít hrát také ofenzivně a uhrát takový výsledek, abychom věděli, že v odvetě máme šanci na postup,“ přeje si Dušan Uhrin mladší, který bude jako nástupce nového kouče národního týmu Pavla Vrby jistě jednou z nejsledovanějších postav plzeňského souboru.

Takže svou obtížnou startovací pozici určitě probíral i se svým otcem, koučem stříbrných reprezentantů z Eura 1996.

„To, co mi poradil na ukrajinské mužstvo, vám říct nemůžu. Zná dobře Mircea Lucescu, takže pěvně věřím, že mi to pomůže. Bavíme se o tom každý den, dokonce ani nepřijede sem, protože je nervóznější než já. Asi to prožívá daleko víc.“

To reportéři Radiožurnálu ve Štruncových sadech budou, abychom vám mohli, nejen o premiéře Dušana Uhrina v Plzni, souvisle druhých pětačtyřicet minut zápasu vyprávět.

A platí to také o stadionu u Nisy a zápase libereckého Slovanu, který po zásadních změnách v kádru a odchodu několika opor, nastoupí proti nizozemskému AZ Alkmaar. Na severu Čech se začíná v 19 hodin, na západě v 21.05.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme