Šárka Strachová se nedostala do komise sportovců MOV

Čeští sportovci vybojovali na zimních olympijských hrách v Soči už osm medailí. Na poli sportovní politiky ale utrpěli porážku. Lyžařka Šárka Strachová se nedostala do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová v roli vlajkonošky české olympijské výpravy | Zdroj: ČTK

Z devíti kandidátů skončila až na osmém místě s výraznou ztrátou na vítěznou hokejovo-biatlonovou dvojici Hayley Wickenheiserová, Ole Einar Björndalen.

„Překvapující to asi není, udělali jsme maximum, ale jsou to volby a to člověk může jen těžko ovlivnit. Hokeji se dá těžko konkurovat, Björndalen je obrovsky populární sportovec, navíc tady udělal další úspěch. Šárka teprve startovat bude, takže její případný úspěch to také nemohl ovlivnit,“ ohlédl se za neúspěšnou kandidaturou sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor.

Přehrát

00:00 / 00:00

O neúspěšné kandidatuře Šárky Strachové si s Martinem Doktorem povídal Michal Jurman

Co všechno stálo za přípravou kandidatury Šárky Strachové, Martin Doktor příliš rozebírat nechtěl. „Kromě Šárky, která má na svoji agitaci omezený prostor, nikdo dle pravidel ani agitovat nesmí. Ale samozřejmě ve styku s funkcionáři a sportovci se dá nějakým způsobem zapůsobit.“

To samozřejmě zástupci Českého olympijského výboru dělali a Šárce poskytli maximální možnou podporu. „Bohužel naše síla není na takové úrovni jako třeba Kanady a Norska. Šárka znala svoje šance a věděla, kteří sportovci proti ní stojí, a byla připravená na všechny varianty,“ konstatoval Martin Doktor.

Do budoucna to ale sportovní ředitel Českého olympijského výboru s nadějemi českých sportovců nevidí pesimisticky. „Naděje jsou vždycky. Musí to být sportovec, medailista, kterému se v nejlepším možném případě povede obrovský úspěch hned zkraje olympijských her. Pak se s tím dá pracovat,“ uzavřel Martin Doktor.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme