Maturitu z matematiky bude letos skládat 36 procent studentů, někteří už zahájili přípravu

Státní maturita z matematiky byla loni tvrdým oříškem pro pětinu studentů, kteří neprošli přes testy a museli skládat reparát. Letos se u ní zapotí 36 procent maturantů. Přestože mají do zkoušek relativně daleko, zahájili už přípravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Zvolna se do nich pouštějí i studenti elitních škol. Číselných množin, rovnic, funkcí a geometrie se ale na rozdíl od žáků odborných škol tolik nebojí.

Devadesátiminutový didaktický test z matematiky budou maturanti psát až 2. května, ale studenti čtvrtého ročníku pardubického gymnázia Dašická nenechávají učení úplně na poslední chvíli.

Přehrát

00:00 / 00:00

V maturitním ročníku pardubického gymnázia Dašická natáčel reportér Ondřej Wolf

„Nijak extra se zatím nechystám, jen teď probíhá ‚matika mailem‘. Vysokoškolský profesor každý den posílá úlohu. Druhý den pošle další s řešením té předchozí, kde je i vysvětlení. Je to dobré opakování a myslím si, že je tam zahrnuta všechna látka,“ popisuje maturantka Tereza Vejskalová.

„Doufám, že státní část bude lehčí než školní a že bych měla být připravená za celé čtyři roky,“ věří.

Nejtěžší podle ní bude geometrie. Maturanti budou mít u zkoušky k dispozici rýsovací pomůcky, kalkulačku a tabulky.

„Žádnou strategii, jak se do testu pustit, zatím nemám. Asi to prolítnu, jako první půjdu na to, co mi jde, a co mi nejde, nechám na konec,“ plánuje další studentka čtvrtého ročníku Kateřina Dvořáková.

Na internetových stránkách novamaturita.cz jsou k nahlédnutí všechny úlohy z minulých let, takže studenti tuší, co mohou u maturity očekávat.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme