OBRAZEM: Krvavé bojiště v Kyjevě očima zvláštního zpravodaje ČRo

Situace na Ukrajině zůstává dramatická. Vláda potvrdila, že zásahové jednotky mají k dispozici zbraně s ostrými náboji. Podle posledních informací zemřelo už na 50 lidí. A to jak na straně demonstrantů, tak v řadách policejních jednotek. Situaci v Kyjevě zachytil na fotoaparát i zpravodaj ČRo Martin Dorazín. Upozorňujeme, že některé fotografie jsou drastické.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouliční boje v Kyjevě. Demonstranti jsou vybaveni štíty i helmami | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Kyjev dnes zažívá nejkrvavější den od vyhlášení nezávislosti před dvaadvaceti lety. Dnes tam podle oficiálních informací evidují nejméně 30 obětí, a to jen za poslední hodiny. Počet lidí, kteří přišli o život během tohoto týdne, už ale přesáhl pět desítek.

Ukrajinský ministr vnitra oznámil, že nechal rozdat policistům bojové zbraně. Demonstranti se vybavují štíty, helmami a přinášejí věci na barikády.

Pouliční boje v Kyjevě. Pouliční boje v Kyjevě. Na místě jsou zdravotníci, kteří se snaží pomáhat zraněným | Foto: Martin Dorazín

Pouliční boje v Kyjevě. Demonstranti připravují další barikády | Foto: Martin Dorazín

Pouliční boje v Kyjevě. Demonstranti jsou vybaveni helmami | Foto: Martin Dorazín

Ulice nadále doutnají a mnohé budovy jsou vyhořelé a zcela zdemolované. Demonstranti se snaží boje v centru Kyjeva zdokumentovat. Kdo střílí, se přesně neví. Je ale jisté, že policejní ostřelovači na místě jsou.

ONLINE: Boje v Kyjevě mírně polevují, mrtvých jsou zřejmě čtyři desítky

Číst článek

Pouliční boje v Kyjevě. Náměstí Nezávislosti | Foto: Martin Dorazín

Pouliční boje v Kyjevě nepřežily desítky lidí | Foto: Martin Dorazín

Pouliční boje v Kyjevě | Foto: Martin Dorazín

Kromě mrtvých jsou na místě desítky až stovky zraněných. Přesný počet nikdo neví. Záchranáři se je snaží na nosítkách odnášet mimo největší vřavu.

Pouliční boje v Kyjevě. Na místě jsou zdravotníci, kteří se snaží pomáhat zraněným | Foto: Martin Dorazín

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme