Evropští politici zatím s Janukovyčem řešení ukrajinské krize nenašli

VIDEOPŘENOSY Z MAJDANU UVNITŘ ČLÁNKU. ROZHLASOVÍ REPORTÉŘI PŘÍMO V CENTRU DĚNÍ - Zatím žádný výsledek nepřinesla jednání, která na Ukrajině vedou evropští politici s ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. Cílem jednání je najít způsob, jak zastavit násilí, které v posledních dnech na Ukrajině vzrostlo a při němž zemřely desítky lidí. Rozhovory stále pokračují, v centru Kyjeva je momentálně klid.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina, Kyjev. Demonstranti na náměstí Nezávislosti | Foto: Reuters

K rozhovorům s prezidentem Janukovyčem se sešli ministři zahraničí Francie, Německa a Polska Laurent Fabius, Frank-Walter Steinmeier a Radoslaw Sikorski už včera. Dnes by měli politici pokračovat už bez Fabiuse, který odletěl na plánovanou návštěvu Číny. Fabius prý však bude s kolegy ve spojení po telefonu.

Sbírka pro Ukrajinu
- Charita ČR účet 55660022/0800, variabilní symbol 104
- Ukrajinská iniciativa v ČR a Ukrajinská tradice v ČR transparentní účet 2000537915/2010

Předák ukrajinské opozice Vitalij Kličko včera v parlamentu vyzval úřady, aby stáhly své jednotky z centra Kyjeva, což je podle něj první krok k pokojnému rozuzlení politické krize.

Ukrajinský parlament pak také odhlasoval zastavení takzvané „protiteroristické akce“ a zákaz používání střelných zbraní. Při rozhodování však nebyla přítomná většina vládních poslanců. „Protiteroristickou akci“ v souvislosti s vyhrocením situace v úterý pro celou zemi vyhlásila ukrajinská tajná služba.

Počet potvrzených obětí násilných střetů mezi demonstranty a policisty na Ukrajině za včerejšek vzrostl na 75. Bilanci oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví, podle kterého mají třídenní srážky také přes pět stovek raněných.


espreso.tv - přímý přenos z Majdanu Radio Svoboda - přímý přenos z Majdanu

EU uvalí sankce na Ukrajince zodpovědné za násilí, seznam zatím skládá

Číst článek

Bratři, vzpomeňte na tanky, volali ukrajinští demonstranti v Praze

Číst článek

Martin Dorazín, Český rozhlas, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme