Reklamu dopravního podniku na sportovištích českobudějovičtí zastupitelé odmítli

Českobudějovičtí zastupitelé nesouhlasili s reklamou Dopravního podniku na místních sportovištích. Tento bod vyvolal na čtvrteční schůzi největší polemiku. Jedni to považují za podporu městské hromadné dopravy a sportu zároveň, druzí v takové akci vidí problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice, zimní stadion (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Předkladatelem návrhu reklamy pro dopravní podnik města České Budějovice na sportovních stadionech byl František Jelen z ODS.

„Město investuje nemalé prostředky do rozvoje městské hromadné dopravy, snaží se získat co nejvíce pasažérů. Toto musí být někdy propagováno. Jako vhodná forma, místo s největší koncentrací lidí, se mi jeví sportoviště. A reklama by samozřejmě mířila za sportovními kluby,“ popisuje.

Sportovní kluby by tak nepřímo dostávaly peníze na svůj provoz. V návrhu, který zastupitelé projednávali, byla i konkrétní čísla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání českobudějovického zastupitelstva sledoval reportér Martin Pokorný

„Ten návrh byl v celkové částce 10 milionů korun. V návrhu bylo pět milionů na zimní stadion, tři miliony na fotbalový stadion a dva miliony do všesportovní haly,“ říká náměstek primátora Miroslav Joch z ČSSD.

Dopravní podnik města České Budějovice je akciová společnost stoprocentně vlastněná městem a navrhovaný způsob reklamy a podpory sportu vyvolal kritiku některých zastupitelů. Proti návrhu byl například nezávislý zastupitel František Vácha zvolený za Hnutí občané pro Budějovice.

Podle něj je podpora sportu problematická záležitost. „Dřív se to dělalo přes mládežnické organizace. Ty už jsou teď oddělené, takže toto je snaha, jak soukromým společnostem poslat peníze. To je jediné, co nazývám tím tunelem,“ tvrdí.

Tuto kritiku František Jelen nepřijímá. „Tuto moudrost nechci vůbec komentovat. Ty cesty všichni známe. Je to převod peněz z účtu na účet, adresáti jsou známí,“ konstatuje.

Jednání byl jako zastupitel za TOP09 přítomen i místopředseda Dopravního podniku pověřený jeho vedením Slavoj Dolejš.

„Já si myslím, že se to vůbec nemělo řešit na zastupitelstvu. Měla se konat třístranná schůzka město, sportovci a městské firmy, protože nejsme jediní, a měli jsme vymyslet spolupráci, jak podpořit městské společnosti a zároveň sport,“ myslí si.

Zastupitelé nakonec tento bod neschválili.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme