Biatlonovou štafetu žen vyhrála Ukrajina. Češky dojely čtvrté

Už třetí čtvrté místo vybojovaly české biatlonistky na olympijských hrách v Soči, zasloužilo se o to kvarteto ve složení Puskarčíková, Soukalová, Landová a Vítková v ženském závodě štafet na 4x6 km. Z historicky první zlaté olympijské medaile v biatlonu se raduje Ukrajina. Stříbro získal výběr Ruska, bronz patří Norkám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jitka Landová při střelbě vleže | Zdroj: Reuters

Českou štafetu netradičně rozjela Eva Puskarčíková a v souboji se silnými soupeřkami na svém úseku ztrácela.

Dvaadvacátá žena vytrvalostního závodu patří k těm lepším střelkyním, na svém úseku to ale nepotvrdila a po čtyřech dobíjeních předávala Gabriele Soukalové jako jedenáctá s více než minutovou ztrátou na medailové pozice.

Šárka Strachová po prvním kole slalomu ztrácí, je čtrnáctá

Číst článek

Dvojnásobná olympijská medailistka Soukalová na střelnici stejně jako Puskarčíková doplňovala náboj dvakrát, během Her se však těší z dobré běžecké formy, a to předvedla i ve štafetě. Jitka Landová tak po kvalitním výkonu své reprezentační kolegyně na trať vybíhala na druhé pozici pouhých 12 vteřin za Ukrajinkou Semerenkovou.

Třiadvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou ale kontakt s nejužší špičkou závodu neudržela. Hned ve svém prvním souboji s terči opravovala třikrát a nevedlo se jí ani při pokusech vestoje. Do závěrečného úseku poslala Veroniku Vítkovou jako šestá s odstupem 74 vteřin na první Ukrajinu.

Ukrajinské biatlonistky slaví premiérové olympijské zlato | Foto: Reuters

Pořadí na medailových místech se během posledního úseku už neměnilo. Pro premiérové biatlonové zlato pro Ukrajinu dojela finišující Olena Pidhrušná s náskokem 26 vteřin na Rusku Vilukhinovou. Bronz pro norskou štafetu udržela Tora Bergerová.

Veronika Vítková po třech dobíjeních dojela do cíle jako čtvrtá. Těsně pod stupni vítězů tak čeští biatlonisté skončili v Soči třikrát a pokaždé u toho byla Gabriela Soukalová.

Češky musely hned čtrnáctkrát dobíjet, ale předvedly skvělý běh, nejrychlejší ze všech, a o dvě místa překonaly umístění kvarteta v Naganu z roku 1998

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Biatlon:


Ženy - štafeta 4x6 km:
1. Ukrajina (Vita Semerenková, Džymová, Valj Semerenková, Pidhrušná) 1:10:02,5 (0 tr. okruhů + 5 dobíjení), 2. Rusko (Romanovová, Zajcevová, Šumilovová, Viluchinová) -26,4 (0+4), 3. Norsko (Hornová, Eckhoffová, Flatlandová, Bergerová) -37,6 (0+5), 4. ČR (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) -1:23,2 (0+14), 5. Bělorusko -1:30,9 (1+8), 6. Itálie -1:40,8 (1+9), 7. USA -2:11,7 (0+13), 8. Kanada -2:19,0 (2+12), 9. Švýcarsko -2:31,8 (0+9), 10. Polsko -2:31,9 (4+8).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme