České nemocnice prý mohou okamžitě přijmout až několik stovek pacientů z Ukrajiny

Desítky až stovky zraněných Ukrajinců mohou okamžitě přijmout české nemocnice, řekl Českému rozhlasu ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD. Radil se o tom s řediteli zdravotnických zařízení, hlavně velkých fakultních nemocnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokoje na Ukrajině | Foto: ČTK/AP, Efrem Lukatsky

Podle Němečka by v nemocnicích mohla pomáhat hlavně traumatologie a chirurgie.

„Budou připraveni aktivizovat první stupeň traumatologického plánu, to jest vlastně využití všech kapacit, které mají. Řekl bych, že v případě potřeby jsme ihned schopni přijmout desítky až stovky pacientů,“ potvrdil.

ONLINE: Parlament schválil návrat k ústavě z roku 2004 a odebral prezidentu některé pravomoci

Číst článek

Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes uzavřel s opozicí dohodu o vyřešení politické krize. Dokument počítá s předčasnými prezidentskými volbami a dočasnou vládou národní jednoty.

V souladu s dohodou už ukrajinský parlament schválil zvláštní zákon, který znamená návrat k ústavě z roku 2004 a který odebírá hlavě státu některé pravomoci.

Sněmovna podle agentury Reuters také schválila bezpodmínečnou amnestii pro všechny zatčené, kteří by mohli být stíháni za nepokoje v zemi. V Kyjevě je momentálně klid, nikde se nestřílí.

Improvizovaná ošetřovna v kyjevském hotelu Ukrajina | Foto: Reuters

Michal Trnka, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme