Rychlobruslař An je nejúspěšnějším sportovcem olympijských her v Soči

Ruský rychlobruslař Viktor An získal v posledním soutěžním dnu na krátké dráze dvě zlaté olympijské medaile a s celkovým ziskem tří zlatých a jedné bronzové se stal nejúspěšnějším sportovcem olympijských her v Soči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor An je nejúspěšnějsím sportovcem olympijských her v Soči | Zdroj: ČTK

V součtu medailí z olympijských her v Turíně, kde ale závodil An ještě za Koreu, získal už osm olympijských medailí. V roce 2006 byl totiž stejně úspěšný jako letos. Vyhrál tři zlaté a jednu bronzovou.

V Soči vyhrál naturalizovaný Rus nejdříve závod na 500 m, pak byl nejrychlejší na dvojnásobné trati a poslední zlatou medaili získal jako finišman ruské štafety. Viktor An se ziskem pátého zlata stal zároveň nejúspěšnějším zástupcem svého sportu v historii zimních olympijských her.

An je také osmnáctinásobným mistrem světa a ruské občanství má od roku 2011. Ke změně se rozhodl poté, co nebyl nominovaný na olympijské hry v roce 2010 do Vancouveru a rozhádal se s korejskými funkcionáři.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme