Fotbalisté Olomouce, Příbrami a Slovácka vstoupili do jarní části výhrou

Fotbalová Gambrinhus liga dnes pokračuje 4 zápasy 17. kola po zimní přestváce. Ligový nováček ze Znojma remizovali 0:0 s Jihlavou, která díky tomu opustila po premiéře trenéra Petra Rady sestupové pozice. Příbram zdolala Bohemians 1905 1:0 a poslala Pražany na dno tabulky. Stejným poměrem porazilo i Slovácko ambiciózní Jablonec. Slavia prohrála v Olomouci 1:5.

Olomoucká Sigma dala v 17. kole Gambrinus ligy Slavii "bůra", na snímku brání Neves olomouckého Šindeláře | Zdroj: ČTK

Jako první pískl rozhodčí do píštalky v Brně, kde své domácí zápasy hraje i nadále Znojmo, které tentokrát přivítalo Jihlavu. Vysočina ale dlouho potvrzovala, že na soupeřově hřišti nevyhrála už 20 utkání v řadě. Jenže ani domácí v koncovce neexcelovali a k ohrožení Blažkovy brány docházelo sporadicky. Snad největší šanci zápasu musel v samém závěru nadvakrát likvidovat domácí gólman Hrubý.

K jarní části se fanoušci Znojma upírali. V boji o záchranu jim totiž měl pomoct návrat jejich oblíbenců na zrekonstruovaný domácí stadion, ale na ten si, jak říká kouč Leoš Kalvoda, budou muset počkat.

00:00 / 00:00

Rozhovor s trenérem znojemských fotbalistů Leošem Kalvodou

„Celé jaro odehrajeme tady. Komplikace to je, ale odehráli jsme tu celý podzim, i když jsme hodně bodů přivezli z venku. Nemůžeme se na to vymlouvat. Věřím, že když se zachráníme, budeme hrát už na podzim ve Znojmě.“

Úvod zápasu důležitého v boji o záchranu na stadionu U Litávky začali lépe hostující Klokani. Už ve 4. minutě skórovala zimní akvizice Kuklys, ale rozhodčí odmával ofsajd. Regulérní gól tak padl až ve 34. minutě, kdy se trefil domácí Jakub Řezníček. Pražané nevyhráli už podeváté za sebou.

„Příbram si vypracovala až moc šancí, což se nám v přípravě nestávalo. Možná i proto, že jsme hráli i my hodně ofenzivně, a taky si dokázali vypracovat gólové šance. Dali gól se štěstím a my už druhou půli nebyli tak přímočaří a nebezpeční,“ nemohl být po premiéře v zelenobílém dresu spokojený Erich Brabec.

Stoper Bohemians 1905 Erich Brabec neměl po Příbrami moc důvodů k radosti

Slovácko uspělo poprvé po osmi letech v domácí jarní premiéře. Utkání rozhodla už ve čtvrté minutě branka Jakuba Petra. Po změně stran sice měli Severočeši výraznou převahu, ale střelecky se neprosadili.

Slavia chtěla rychle zapomenout na nepovedený podzim, s posilami v základní sestavě na Andrově stadionu začala lépe, dobře kombinovala, ale byla to Sigma. V první startu v lize vstřelil po 8. minutách na trávníku gól Zahradníček, který pak i výsledek pečetil.

Dvě branky při debutu dal i naturalizovný Slovák Depetris. Olomouc vyslal na branku Pražanů 8 střel z toho 5 skončilo v síti. Čestný úspěch červenobílích, přestože soupeře přestříleli, zařídil Francouz Boudjema. Poslední půlhodinu navíc hosté dohrávali bez vyloučeného Nitrianského.

17. kolo první fotbalové ligy:

1. SC Znojmo - Vysočina Jihlava 0:0
Rozhodčí: Jech - J. Paták, Ratajová. ŽK: Lacko - Kučera. Diváci: 805.
Znojmo: Hrubý - Helísek, Odehnal, Hnaníček, Mudra - Lacko, Buchta - Reljič (63. Cihlář), Haurdič (82. Liener), Crnkič - Vašíček. Trenér: Kalvoda
Jihlava: Blažek - Mikula, Krejčí, Šourek, Vaculík - Marek, Koloušek (82. Jungr) - Masopust (71. Kosak), T. Kučera, Kukol - Harba. Trenér: Rada

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branka: 34. Řezníček. Rozhodčí: Ardeleánu - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Zeman, Volešák, Hruška - Vaitkunas.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - T. Pilík, Volešák (90. Stratil), Krbeček, Zeman (83. Mareš) - Slepička (69. Tarczal), Řezníček. Trenér: Čuhel
Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Šmíd, Vaitkunas (82. Nerad) - Hora (69. Klavík), Rada, Jindřišek, Kuklys (63. Moravec), Bartek - Lietava. Trenér: Weber

1. FC Slovácko - Baumit Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 4. Petr. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Diviš, Petr (oba Slovácko). Diváci: 3945.
Slovácko: Heša - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (88. Ondřejka), Petr (84. Daníček), Havlík (65. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec
Jablonec: Špit - Rossi, Štochl, Kysela, Vrzal - Kopic, Loučka, Kubista (73. Fantiš), Čížek (58. Třešňák), Novák (83. Pázler) - Doležal. Trenér: Skuhravý

Sigma Olomouc - Slavia Praha 5:1 (4:0)
Branky: 8. a 87. Zahradníček, 12. a 29. Depetris, 45.+1 Pospíšil - 54. Boudjemaa. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hock. ŽK: Plšek - Nitranský. ČK: 69. Nitranský. Diváci: 4721
Olomouc: Zlámal - Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle - Zahradníček, Fall, Pospíšil, Javůrek (86. Karaš) - Plšek (58. Houska), Depetris (88. Chorý). Trenér: Psotka
Slavia: Rakovan - Nitranský, Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Lička (46. Smejkal) - Boudjemaa, Piták (90. Hrubý), Vošahlík - Necid. Trenér: Koubek

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít