Spor o náměstky na ministerstvu financí končí. Z ČSSD tam míří právník a manažer Martin Pros

Na ministerstvu financí definitivně končí spor o náměstky – do této funkce nastoupí Martin Pros z ČSSD. Dohodl se na tom s ministrem financí Andrejem Babišem z hnutí ANO. Martin Pros by měl mít na starosti bankovnictví a na ministerstvo financí zamíří z pařížského sídla Société Générale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo financí | Foto: Filip Jandourek

Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka původně navrhl na funkci Babišova náměstka středočeského radního Jiřího Peřinu.

Andrej Babiš z ANO ho ale odmítl. Vadilo mu, že Peřina byl spolupracovníkem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.

Martin Pros je člen sociální demokracie – profesí manažer s mezinárodními zkušenostmi: „Poslední čtyři roky pracuji ve Francii, kde odpovídám za právníky korporátního a investičního bankovnictví v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky,“ popsal Pros.

Martin Pros Českému rozhlasu řekl, že oblast, kterou bude mít na ministerstvu na starosti, musí ještě konzultovat s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Sejít se mají začátkem příštího týdne.

Podle Andreje Babiše ještě není jasné, kdy Martin Pros nastoupí. Musí se totiž domluvit se svým současným zaměstnavatelem.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme