Cenné kovy Sáblíkové opět oživují debatu o stavbě rychlobruslařské haly

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na olympijských hrách v Soči zlato a stříbro a opět se objevily úvahy o stavbě rychlobruslařské haly v České republice. K podpoře výstavby oválu se přihlásil i ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Podobné úvahy však zaznívaly i po olympijských hrách v roce 2006 i 2010.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková trénuje v Soči pod dohledem Petra Nováka | Zdroj: ČTK

Chládkova představa je, že by mělo jít o multifunkční centrum – kromě rychlobruslařů by hala měla sloužit i dalším profesionálním sportovcům a také veřejnosti.

„Já rozumím tomu, že potřebujeme vrcholový sport, určitě to dělá dobrou propagaci naší země, ale zároveň pokud stát má dávat do takových center peníze, tak bych chtěl, aby byly otevřeny veřejnosti,“ uvedl Chládek.

Hala s rychlobruslařským oválem zatím v České republice chybí. Úvahy o její výstavbě začaly přibývat s úspěchy Martiny Sáblíkové.

Mluvilo se o ní i po olympijských hrách v roce 2006, kde byla Sáblíková na pětikilometrové trati čtvrtá, a stejně tak po olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010, odkud Sáblíková přivezla celkem tři cenné kovy.

„Využijme teď těch možností, kdy máme medaile, určitě to může přitáhnout jak dospělou, tak dětskou veřejnost,“ podotkl Chládek.

Nejčastěji byl v souvislosti se vznikem haly skloňován Velký Osek na Kolínsku. Zastáncem stavby byl zejména tehdejší starosta Oseka Jiří Otta. Vznikla dokonce společnost, která měla stavbu haly jako svůj hlavní cíl. Vzdor informacím o údajném investorovi se však projekt nikdy neuskutečnil.

Rychlobruslařská dráha by podle odhadů měla stát až 250 milionů korun.

Veronika Neprašová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme