Pardubickou MHD čekají změny některých jízdních řádů, kvůli rekonstrukci třídy Míru

Už za týden bude pardubická třída Míru uzavřená pro provoz trolejbusů. Na místě bude totiž probíhat plánovaná rekonstrukce. Stavební práce začnou 3. března a měly by trvat zhruba rok. Třída Míru by se měla znovu proměnit v pěší zónu s omezenou dopravou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická třída Míru před rekonstrukcí | Foto: Pardubice

Během stavebních prací dojde ke kompletní rekonstrukci sítí, povrchů, v některých částech budou opraveny inženýrské sítě – kanalizace, vodovod a veřejné osvětlení.

Trolejbusy budou po dobu rekonstrukce jezdit přes Sukovu třídu, spolu s linkami, které tudy už trasu mají. Pro dopravu ve městě to bude velká zátěž.

Ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán upřesnil, kterých spojů se to týká. „Jsou to linky číslo 1, číslo 2, číslo 4 a linka číslo 13. Je to 600 spojů za den. A pokud k tomu přidáme ještě spoje, které jezdí přes Masarykovo náměstí již nyní, tak po odklonu od 2. března se na Masarykově náměstí objeví 1100 spojů za den,“ upozorňuje.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme