Alois Hadamczik končí ve funkci trenéra hokejové reprezentace

Česká hokejová reprezentace je bez trenéra. Alois Hadamczik potvrdil, že ve funkci šéfa českého hokejového týmu po vypadnutí ve čtvrfinále olympijských her v Soči končí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik oznámil 30. října v Praze nominaci na turnaj Karjala. | Zdroj: ČTK

Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik končí u národního týmu a nepovede ho už ani na mistrovství světa v Bělorusku. Řekl to v rozhovoru pro Hitrádio Orion.

Rozhodl se rezignovat poté, co po čtvrtfinálovém vyřazení se Spojenými státy americkými skončili jeho svěřenci na olympijských hrách v Soči šestí. Podle svých slov nechtěl nadále čelit útokům médií.

„V takovém prostředí se mi nechce dál pracovat. Uhrál jsem toho myslím dost, spousta trenérů by byla ráda, kdyby vůbec mohla tak vysoko stát. Mně se těžko odchází, protože národní tým jsem dělal vždycky s hrdostí," prohlásil Hadamczik, který měl smlouvu do roku 2015.

Hadamczik brání svůj výběr. Jestli skončí, měl by co nejdřív

Číst článek

„Jestliže mi chtějí poroučet takoví nýmandové, kteří jen píšou do novin, nemají žádnou školu a začínají mi říkat, jaký mám a nemám systém, jestli jsem s někým mluvil a nemluvil, jestli měl brankář chytat, nebo neměl, tak jsem si říkal, ať to dělá někdo jiný,“ reagoval trenér na kritiku.

Osud týmu mu ale stále leží na srdci. „Od dnešního dne nebudu národní tým trénovat. Budu ho sledovat a budu mu fandit,“ rozloučil se Hadamczik.

Českému rozhlasu informaci o Hadamzcikově konci potvrdil i Tomáš Král, prezident Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje, s tím, že ČSLH se situací bude zabývat ve středu.

Reprezentaci mohou trénovat Růžička či Jandač

Hokejový svaz má nyní za úkol co nejrychleji trenérský post obsadit. Už v dubnu čekají reprezentaci zápasy Euro Hockey Challenge, následovat budou Švédské hry a od 9. do 25. května druhý vrchol sezony v podobě mistrovství světa v Bělorusku.

Nejčastěji se spekuluje o tom, že Hadamczika mohli nahradit trenéři pražských extraligových klubů Vladimír Růžička ze Slavie a Josef Jandač ze Sparty, kteří v letech 2008 až 2010 působili u reprezentace společně. Jandač byl Růžičkovým asistentem, jako hlavní kouč národní tým dosud nevedl.

Jedenašedesátiletý Alois Hadamczik se kormidla národního mužstva podruhé ujal v červnu 2010. Pod jeho vedením získal tým dvě bronozové medaile na světových šampionátech v letech 2011 a 2012. V roce 2012 ale tým pod jeho vedením neprošel přes čtvrtifnále, stejně jako v Soči.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme