Jihočeská policie podala návrh na obžalobu českobudějovického primátora

Jihočeská policie navrhuje žalobu na primátora Českých Budějovic Juraje Thomu z Hnutí Občané pro Budějovice. Podle policie primátor v roce 2010 bez vědomí rady podepsal pro město nevýhodný dodatek ke smlouvě o provozu IT služeb na magistrátu. Údajně tak městu způsobil škodu až devět milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma na veřejném slyšení k problematice soužití Romů a většinové společnosti | Zdroj: ČTK

Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner potvrzuje, že návrh na podání žaloby primátora Českých Budějovic předali v těchto dnech:

„Spis předali kriminalisté s návrhem na podání obžaloby krajskému státnímu zástupci v Plzni,“ informuje.

Primátor Juraj Thoma ještě žádné oficiální oznámení od policie ani státního zastupitelství nedostal. Už v minulosti ale postup policie zpochybnil, stejně jako dnes.

„Já nevím nic a můj právník také ne. Stále si stojím za tím, že je to od samého začátku naprostý nesmysl, který má jediný účel, a to člověka veřejně zdiskreditovat,“ tvrdí.

Plzeňské státní zastupitelství by se mělo k návrhu na žalobu vyjádřit zřejmě během tohoto týdne.

Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme