Jihočeská policie podala návrh na obžalobu českobudějovického primátora

Jihočeská policie navrhuje žalobu na primátora Českých Budějovic Juraje Thomu z Hnutí Občané pro Budějovice. Podle policie primátor v roce 2010 bez vědomí rady podepsal pro město nevýhodný dodatek ke smlouvě o provozu IT služeb na magistrátu. Údajně tak městu způsobil škodu až devět milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma na veřejném slyšení k problematice soužití Romů a většinové společnosti | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner potvrzuje, že návrh na podání žaloby primátora Českých Budějovic předali v těchto dnech:

„Spis předali kriminalisté s návrhem na podání obžaloby krajskému státnímu zástupci v Plzni,“ informuje.

Primátor Juraj Thoma ještě žádné oficiální oznámení od policie ani státního zastupitelství nedostal. Už v minulosti ale postup policie zpochybnil, stejně jako dnes.

„Já nevím nic a můj právník také ne. Stále si stojím za tím, že je to od samého začátku naprostý nesmysl, který má jediný účel, a to člověka veřejně zdiskreditovat,“ tvrdí.

Plzeňské státní zastupitelství by se mělo k návrhu na žalobu vyjádřit zřejmě během tohoto týdne.

Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme