Rouček: Situace na Ukrajině je stabilní. Lidé na Majdanu ale chtějí vytrvat

Po pádu prezidenta Viktora Janukovyče se situace na Ukrajině pomalu uklidňuje. Do Kyjeva se dnes podíval v rámci delegace Evropského parlamentu také europoslanec za ČSSD Libor Rouček. Ten potvrdil, že je situace v ulicích Kyjeva klidnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina, Kyjev, Majdan (24. 2. 2014) | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Lidé na Majdanu však stále zůstávají, protože se obávají opakování situace z roku 2004.

„Oni na Majdanu chtějí vytrvat a chtějí vyvíjet nepřímý tlak občanské společnosti, aby se situace podle jejich názoru znovu nezvrhla, a politici si nedělali, co chtěli,“ vysvětlil Rouček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem ve vysílání Radiožurnálu byl europoslanec za ČSSD, Libor Rouček

Kandidát na nového ukrajinského premiéra, Arsenij Jaceňuk, europoslancům řekl, že země potřebuje tento rok 25 miliard dolarů. Do konce týden pak musí sehnat 4 miliardy dolarů, aby nezbankrotovala.

„Ta pomoc bude nabídnuta. To je bez debat. Bude nabídnuta společně s balíčkem Mezinárodního měnového fondu, protože Ukrajina je jeho členem. Pokud jde o částky, tak tady to ještě specifikováno nebylo. Tady je potřeba dále jednat,“ dodal europoslanec.

Veronika Sedláčková, raf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme