Beru hráče se silnou pozicí v klubu, vysvětluje nominaci trenér Vrba

Ani jeden nováček není v první nominaci kouče české fotbalové reprezentace Pavla Vrby. Trenér národního týmu povolal na přípravné utkání s Norskem největší opory, Tomáše Rosického i Petra Čecha. Hráčů je pouze osmnáct, aby mohli v přátelském zápase nastoupit všichni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba | Foto: ČTK

„Prostor budou dostávat hráči, kteří mají ve svých klubech určitou pozici. Většina má pozici ve svých klubech silnou, a proto v té nominaci jsou,“ říká nový reprezentační trenér k nominaci.

Proti Norsku chce vidět to nejlepší, co má aktuálně k dispozici. V osmnáctičlenném kádru není žádný nováček a nechybí tradiční opory jako gólman Petr Čech nebo záložník Tomáš Rosický. Po dlouhé době dostane šanci Adam Hloušek z bundesligového Norimberku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nominaci fotbalové reprezentace se zajímal Mirko Vasić

„Momentálně si vytvořil silnou pozici v Norimberku. I po debatě s trenérem jsme pochopili, že si ho velice váží. Adam má výhodu, že může hrát dva posty. Podle mého názoru má málo hráčů v Bundeslize pozici jako on," potvrdil Pavel Vrba na Hlouškově příkladě systém výběru hráčů.

V nominaci se proto neobjevil Jaroslav Plašil, který v italské Catanií nemá tak stabilní postavení.

Reprezentační trenér se bude snažit i v národním týmu o útočné pojetí fotbalu se zapojením všech hráčů, které v tomto směru nerozlišuje na defenzivní a ofenzivní.

Trenér Pavel Vrba vynechal v nominaci Plašila, naopak se vrací Hloušek

Číst článek

„Rozděluji to spíš podle pokynů a podle toho, co po těch hráčích vyžadujete a v kolika lidech jste v útočné fázi. Pokud bude v útočné fázi šest, sedm nebo osm hráčů, tak je těžké je rozdělovat na ofenzivní a defenzivní,“ vysvětluje Pavel Vrba.

V nominaci budou jen dva útočníci, Vydra a Lafata. „Pokud sledujete mužstva, která hrají nejofenzivněji, tak hrají s jedním útočníkem nebo bez útočníka. Přesto jsou nejlepší a vyhrávají,“ říká trenér české fotbalové reprezentace.

Ten pro první zápas využije i rady bývalého reprezentačního trenéra Karla Brücknera.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme