Karlovarský kraj vymění staré sanitky zdravotní služby. Chce tak ušetřit za opravy

Vozový park Záchranné zdravotní služby Karlovarského kraje se v nejbližších letech výrazně promění. Flotila vozidel má být výrazně mladší a kvalitnější, což by se mělo projevit v úspoře nákladů na opravy. S obměnou podle nového systému chce hejtmanství začít v letošním roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitky 2 - Pardubický kraj | Foto: Iveta Záleská

Progresivnější výměnu dosluhujících sanitních vozidel má v Karlovarském kraji zajistit operativní leasing. Vybraný dodavatel vozidel bude podle přesně daných pravidel průběžně dodávat vozidla nová. Rozhodla o tom krajská rada.

„Jedná se o to, že počínaje tímto rokem bude v rámci leasingu pořízeno pět vozidel velkých záchranek a jedno vozidlo rendez-vous, a po čtyřech letech tedy bude získáno 20 nových vozidel záchranek a čtyři vozidla pro rendez-vous,“ upřesňuje krajský radní za sociální demokracii Miloslav Čermák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karlovarský kraj vymění staré sanitky zdravotní služby. Podrobnosti zjišťoval Zdeněk Trnka

Podle něho je nutné řešit málo systémový nákup sanitek z minulých let. Ten se už začal projevovat v kvalitě vozidel, která záchranka provozuje.

„Nám bohužel zastarala vozidla do takové míry, že nebylo možné investice v záchrance posílit, abychom koupili najednou tolik vozidel. Proto jsme se zajímali už od loňského roku, jak lze tuto problematiku řešit, a došli jsme k operativnímu leasingu, který zajistí, aby vozidla ve vozovém parku záchranky nebyla starší než čtyři roky,“ vysvětluje Čermák.

Územní zdravotnická záchranná služba je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje. A také hejtman Josef Novotný z ČSSD si v této souvislosti myslí, že náklady na opravy sanitek byly až dosud zbytečně vysoké.

„V dnešní době záchranná služba Karlovarského kraje platí zhruba půl milionu korun každý měsíc za opravy. V operativním leasingu budou tyto opravy zahrnuté, to znamená, že záchranná služba už se o to nebude starat, bude to prakticky všechno součástí ceny,“ potvrzuje hejtman.

První nová vozidla se objeví na podzim

Kvalita nových sanitních vozidel by se tudíž v regionu měla brzy změnit. „Předpoklad je podzim letošního roku, že by se objevilo prvních pět vozidel záchranek a jedno vozidlo rendez-vous,“ dodává na závěr krajský radní Miloslav Čermák.

Regionální silnice by už neměly brázdit sanitky značky Mercedes, ale speciální vozidla od jiného německého koncertu.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme