V Praze zářili výškaři. Ivan Uchov vyrovnal evropský rekord

Atletický mítink Praha Indoor 2014 ozdobili skokani do výšky. Rus Ivan Uchov vyrovnal halový i absolutní evropský rekord 242 cm, Chorvatka Blanka Vlašičová překonala dva metry. O historický zápis se v běhu na 500 metrů se postaral Pavel Maslák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský skokan do výšky Ivan Uchov vyrovnal v Praze evrospké maximum | Foto: ČTK

Ruský skokan se po vyrovnání evropského rekordu pokoušel i o halové světové maximum, ale laťka mu třikrát odolala. Stejně jako Uchov skočil 242 cm v roce 1988 v hale Němec Carlo Thränhardt. Pod otevřeným nebem stejnou výšku překonal z Evropanů naposledy v roce 1987 Švéd Patrik Sjöberg.

Kariéru Blanky Vlašičové tři roky brzdilo zranění nohy. Po překonání dvoumetrové hranice se rozplakala. „Nemám problém vyjádřit emoce a tohle byl pro mě velmi emotivní zážitek," netajila se po závodě Vlašičová. "Dlouho jsem na to čekala a ani tomu nemůžu uvěřit, že se to stalo," těšilo výškařku.

Mítink v O2 areně má unikátní dráhu, která atletům vyhovuje

Číst článek

„Pořád nejsem v ideální pohodě. Nemám naskákáno tolik pokusů v tréninku a ani technika zatím není ideální,“ vidí chyby Vlašičová. Ta letos zatím předvedla nejlépe 190 cm v Göteborgu.

Když v Praze překonala 197 centimetrů, předvedla svůj oblíbený taneček na doskočišti. "To jsem si totiž vůbec nepředstavovala, že bych ty dva metry mohla dnes skočit," uvedla Chorvatka.

Ani jsem nedoufal v tak rychlý čas, říká nachlazený evropský rekordman Maslák

Číst článek

Maslák nastoupil už podruhé v letošní sezoně na netradiční trati 500 metrů a prokázal, že má výbornou formu. Časomíra mu změřila čas 1:00,36 minuty, kterým o půl sekundy vylepšil nejlepší historický evropský čas a své vlastní maximum o 79 setin.

Za nejlepším časem všech dob zaostal český běžec 19 setin sekundy.

Prášila znovu trápí zranění, Holušu viróza

Koulaři Ladislavu Prášilovi se obnovilo zranění z minulého roku a pátý muž z loňského MS v Moskvě už kvůli tomu vynechal halové MČR v Praze před dvěma týdny. "Měl jsem něco podobného loni a bolí to," prohlásil Prášil, který předvedl 19,15 metru a poslední dva pokusy vynechal.

Český běžec Jakub Holuša obsadil v závodu na 3000 metrů páté místo v osobním rekordu 7:53,21 minuty. "Jsem rád, že jsem doběhl do cíle, strašně jsem se trápil, trojka je na mě moc dlouhá," uvedl muž, který na nadcházejícím HMS v Sopotech poběží poloviční trať.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme