Spojené státy a Británie podpořily svobodnou a demokratickou Ukrajinu

Spojené státy odmítají, že by Ukrajina byla terčem boje mezi Západem a Východem. Ve Washingtonu to prohlásil americký ministr zahraničí John Kerry. Nová kyjevská vláda čelí odporu části obyvatel rusky mluvících regionů. Moskva, která předtím otevřeně podpořila svrženého prezidenta Viktora Janukovyče, změny na Ukrajině striktně odmítá. Další státy varovala před vměšováním se do ukrajinských záležitostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr zahraničí John Kerry se v pondělí vyjádřil k situaci v Sýrii | Foto: Manuel Balce Ceneta | Zdroj: ČTK

O dalším vývoji na Ukrajině ve Washingtonu debatovali ministři zahraničí Spojených států a Británie John Kerry a William Hague. Podle něj se Londýn i Washington v pohledu na budoucnost Ukrajiny naprosto shodnou.

„V zájmu nás všech je svobodná, demokratická Ukrajina, se svobodnými institucemi a lidmi, kteří mohou rozhodovat o své budoucnosti,“ prohlásil William Hague ve Washingtonu.

Oba diplomaté se bavili i o finanční pomoci Ukrajině, které hrozí ekonomický kolaps. Jak Hague zdůraznil, podporu by měly provázet i reformy a protikorupční opatření.

Novou ukrajinskou vládu ministři vyzvali k nastolení politického konsensu v zemi, úzké spolupráci s Evropskou unií, ale i schopnosti jednat s Ruskem.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme