Ve Vrchlabí uvítali olympijskou vítězku Samkovou, dostala vysněného koně

Vrchlabí dnes slavnostně přivítalo svou rodačku, snowboardcrossařku Evu Samkovou, která před deseti dny získala na zimních olympijských hrách v Soči zlatou medaili. Do rodného města se Samková poprvé dostala až dnes. Na náměstí v centru města ji čekalo bouřlivé přivítání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchlabí po návratu ze Soči přivítalo rodačku a olympijskou vítězku ve snowboardcrossu Evu Samkovou. Dostala koně | Zdroj: ČTK

Společně se Samkovou na pódium na zaplněném hlavním náměstí vystoupili také běžkyně na lyžích Karolína Grohová a biatlonista Michal Krčmář. Rychlobruslařku Karolínu Erbanovou zastoupila její matka.

Hlavní hvězdou však byla Samková. Pro Vrchlabí je její úspěch první zlatá medaile pro rodáka z Vrchlabí a druhá olympijská medaile vůbec. Stříbrnou medaili z her v Sarajevu přivezla v roce 1984 lyžařka Blanka Paulů.

Za odměnu dostala Samková vysněného koně. „Já jsem poprvé v životě u něčeho takhle brečela, to mluví za všechno. Koně jsem si přála úplně od malička a teď se mi to splnilo. Medaili jsem si nikdy nepřála, ale koně jo,“ řekla Samková.

Několikrát zopakovala, že kůň je nejlepším dárkem, jaký mohla dostat. Koně koupila vrchlabská radnice společně se sportovním oddílem, v němž dvacetiletá závodnice působila.

S výběrem dárku pomohla matka

S výběrem dárku pomohla matka zlaté medailistky ze Soči Ludmila Samková. „Ptali se mě, co by dítě chtělo. Já řekla, že vždycky chtěla koně. Oni se toho chytili a domluvili se s Luckou ze Strážného, kam obě naše holky chodí na koně,“ řekla Ludmila Samková.

Starosta Jan Sobotka řekl, že je rád, že se díky úspěchu Samkové o Vrchlabí mluví. „Pro město jako takové je velké štěstí, že se může prezentovat takovým člověkem, jako je Eva Samková. Pro nás je to fajn, ale určitě to přeji hlavně jí, že to dokázala,“ řekl Sobotka.

Eva Samková před zaplněným náměstím ve Vrchlabí. Město jí připravilo uvítání po návratu ze Soči | Foto: ČTK

Samková prohlásila, že je nadšená zájmem lidí, kteří na náměstí přišli. „Vtipný to je,“ řekla se smíchem. Ve čtvrtek se vrací do Prahy, kde ji čeká další oslava. „Je toho hodně,“ konstatovala.

Na náměstí také zazněla píseň Vrchlabského dixielandu, který si pro olympijskou vítězku připravil i speciální píseň. V ní například zaznělo, že Eva Samková vždycky zlatou má. Samková i další olympionici dostali také lyže a květiny.

Samková se v Soči postarala o jeden ze dvou českých triumfů na zimních hrách, které byly díky osmi medailím pro českou výpravu nejúspěšnější v historii.

ČTK, Ondřej Vaňura, Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme