Podnikatel Tomáš Pitr nemusí do vězení. Soud mu odpustil zbytek trestu

Obvodní soud pro Prahu 6 vyhověl žádosti Tomáše Pitra o podmíněné propuštění z výkonu trestu. Upozornila na to Česká televize. Ve švýcarském a českém vězení už si totiž podnikatel odseděl více než polovinu svého souhrnného čtyřletého trestu, který mu v prosinci uložil pražský vrchní soud za daňové úniky z roku 1994.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pitr na jednání pražského městského soudu | Foto: ČTK

Soud Pitrovi zároveň stanovil čtyřletou zkušební dobu.

„Pan Pitr si rozhodnutí soudu osobně převzal. Na místě jsme se vzdali opravných prostředků a totéž učinila i státní zástupkyně, takže rozhodnutí je pravomocné,“ dodal Pitrův advokát Jan Křivánek.

Pitr byl odsouzen za daňové úniky ve výši 23 milionů korun. Na nich se podle pražského vrchního soudu podílel i Pitrův společník Miroslav Provod. Ten však trest nedostal, protože se na něj vztahuje amnestie vyhlášená exprezidentem Václavem Klausem.

V minulosti už Pitr za mřížemi strávil dva a půl roku. K odpykání zbytku trestu vůbec nenastoupil.

Soud Pitrovi v prosinci pravomocně uložil také pětiletý zákaz působení ve statutárních orgánech firem. Podnikatel se tehdy vyjádřil, že tento trest mu příliš nevadí, protože podniká i v zahraničí, kde ho zákaz limitovat nebude.

Už tehdy také uváděl, že požádá o podmíněný odklad nástupu do vězení. „Když to dobře dopadne, budu žít ještě dalších tři až pět let s podmínkou,“ odhadoval tehdy.

Podnikatel se od roku 2007 skrýval v zahraničí. V létě 2010 byl zadržen ve švýcarském Svatém Mořici, v dubnu 2012 ho kriminalisté převezli do České republiky. Vždy trval na své nevině v kauze daňových úniků. Podle něj bylo pro soud těžké správně vyhodnotit někdejší situaci i proto, že daňové zákony se často měnily.

ČTK, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme