Žirafí sameček Salongo a jeho nevlastní sestra Zwena dostali k narozeninám a křtu dort

Slavnostní narozeninový dort plný čerstvé zeleniny a ovoce dnes dostal dvouletý sameček Salongo od chovatelů v olomoucké zoo. Jeho nevlastní sestra Zwena - nejmladší, 53. žirafí mládě - současně dostala stejnou pochoutku v rámci svého křtu. Narodila se 15. prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žirafí oslavy v Olomouci | Foto: Milan Kořínek, Zoo Olomouc

Zatímco Salonga bude čekat cesta do některé jiné zoologické zahrady, Zwena v Olomouci zůstane.

Návštěvníci ji mohou vidět i ve venkovním výběhu při dopoledních zdravotních procházkách.

„V současné době je mimo hlavní skupinu, chodí s maminkou do menšího výběhu na druhé straně žirafince. Je tam s tetami, nejstarší žirafou Aminou a potom s dvěma žirafami, které v nejbližší době čekají – Pavlínou a Natašou,“ říká chovatelka Stanislava Kořínková.

Zwena je už 53. mládětem, které se v Olomouci narodilo. Podle mluvčí zoo Ivety Gronské je právě olomoucká zahrada chovem žiraf Rotschildových proslulá. „Zoologická zahrada chová žirafy Rothschildovy od roku 1977,“ připomněla.

V roce 1999 se v olomoucké zoo narodila dokonce žirafí dvojčata, ve světě se to dosud podařilo jen ve čtyřech zoologických zahradách.

Blanka Mazalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme